Societe Generale European Business Services SA

Banci / Institutii financiare

• Site: www.brd.ro

Evaluari companie Societe Generale European Business Services SA

Cultura si valori

Talent oratoric si.. doar atat. Sau 'Afara gardu, inauntru leopardu'..

04.03.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate program de munca

Contra
Comunicare defectuoasa (se apleaca prea mult urechea la barfe si se incurajeaza acest modus vivendi, lucrurile importante se stabilesc la tigara si nu in spatiul de lucru, in timpul muncii, impreuna cu cei care lucreaza (de la cap se impute pestele si de acolo se propaga boala si la middle management si ceilalti angajati..), trainingurile sunt admirabile dar lipsesc aproape cu desavarsire (cateva mici exceptii), evaluari subiective, dupa 'flerul' managerului care deseori nu tine cont de opinia sefului direct, lipsa career path, salarii derizorii in raport cu volumul de munca si performantele cerute.

Mai mult respect fata de mana de lucru n-ar strica (aroganta in schimb nu motiveaza pe nimeni). Si mai multa onestitate fata de angajati ar ajuta poate la diminuarea perceptiei de tabere diferite.
O mai buna intelegere a spatiului romanesc pentru managerii straini si focus pe cum ar putea sa lucreze mai bine impreuna decat spre cum ar putea manipula mai usor.
Salarizarea in raport cu piata.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Analist financiar in Bucuresti anul 2016
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

Subiectivism frantuzesc la cote maxime

04.01.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salariul, au un deficit destul de mare de posturi, deci se poate negocia dur cu ei
Mediul de lucru este unul chiar bun cand vine vorba de colegii de echipa
Rareori esti nevoit sa stai dupa program

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Societe Generale European Business Services SA

Cultura si valori

Depinde foarte mult de tine si de cat de mult iti doresti o cariera

17.03.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Mediul este relaxant si productiv daca iti doresti sa cresti pe bune. Posibilitati de avansare si dezvoltare in cariera

Locuri de munca Medecins Sans Frontieres HUMAN RESOURCE SPECIALISTS
Medecins Sans Frontieres
Strainatate, Job national
Last update: 02.05.2017
Locuri de munca RINF Outsourcing Solutions Java Developer (junior, middle, senior)
RINF
Locuri de munca Business Shield Product Engineer
Business Shield
Iasi
Last update: 03.05.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Deva - Calea Zarandului (f/m)
LIDL Romania
Deva