Softwin Romania

• Site: www.softwin.ro

Evaluari companie Softwin Romania

O companie unde bate un aer invechit, usor comunist. Intepeniti!

27.02.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Lipsa competitiei aduce un stil natural in comunicare intre colegi, nu exista asa zisele lupte pentru putere.

Contra
Management: invechit, depasiti de piata, sunt intr-un permanent proces de restrangere. Decizii proaste, concedieri, plecari in masa ale TL care au incercat sa schimbe ceva.
Mediu neprofesionist: nu criterii de masurare a performantei obiective. Noii angajati sufera de lipsa sustinere in defavoarea celor care au o perioada indelungata in firma, desi schimbarea este vitala si pentru asta au fost angajati.
Businessul: companie are cateva tentative de proiecte dar, lipsa undei strategii de business si a bugetelor de promovare, ii face sa le moara in fasa, nu au o cashflow constant. Nimeni nu stie de unde vin banii de salariu.

Sa o transforme intr-un ONG.

Full time - Bucuresti

Se lucreaza noaptea, salariul mic.

08.12.2017 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Pentru studentii care doresc sa capete experienta.

Ca la romani, multa munca, bani putini...

26.11.2017 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Nu prea am ce sa enumar ca aspecte pro-Softwin. Birourile erau decente pe cand lucram la ei, nimic iesit din comun.

Este ok daca vrei sa ai un job cu program flexibil si fara prea mari responsabilitati.

29.08.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Programul flexibil;
Unii colegi sunt ok, se poate discuta cu ei;

Parte din colegi
Super, totul este minunat
Casier-asistent comercial
Organizare, seriozitate, profesionalism în relațiile cu clienții dar și cu angajații. Dacă ...
Concurs
Analist servicii clienti