Sportisimo

3.5

Evaluari companie Sportisimo

Locul ideal pentru persoanele plafonate

30.05.2019 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Nu exista niciun criteriu obiectiv de selectie, deci practic poate aplica oricine indiferent de varsta,studii,sex, experienta etc. Interviurile consta doar intr-o discutie cu un director de magazin si cam atat , de genul : Vrei sa lucrezi ? Da ! Ok, cat de repede imi poti aduce actele de angajare ? ..
- Se lucreaza in ture de 12 ore , asadar in saptamana para sunt 3 zile libere iar in cea impara 4 zile

Contra
Este locul ideal pentru persoanele care doresc sa vina intr-un loc , sa treaca cele 12 ore de program iar la sfarsitul lunii sa vina salariul. Resursa umana este la un nivel foarte scazut, multi dintre angajati avand 10,12 clase neavand nicio legatura cu domeniul vanzarilor articole sportive.Acest lucru se datoreaza managementului care nu acorda niciun fel de atentie aspura dezoltarii personale a angajatilor, ci doar sunt folositi pentru realizarea taskurilor zilnice. Asadar scurtand aceasta evaluare, notam urmatoarele:
- Nu exista niciun criteriu obiectiv de evaluare a angajatilor sau a muncii depuse de acestia
- Nu exista posibilitatea unei avansari in companie , doar in cazul in care o parte din managment paraseste compania
- Salariul de inceput va fi acelasi si peste 3 ani de zile deoarece nu exista cresteri salariale
- Mediu format din persoane trecute de 30 de ani cu mici exceptii pe alocuri
-Activitati zilnice monotone repetitive la nesfarsit
- Fara teambuildinguri, activitati cu echipa
- Foarte greu sa se obinta concediul in perioada dorita de personal deoarece este un numar fix de angajatii care nu poate fi inlocuit
- Nu exista nicio regula clara si binedefinita pentru desfasurarea activiitatii in magazin, singurele decizii fiind luate de catre persoanele din conducere care de foarte multe ori sunt in contradictie deoarece foarte multe decizii sunt subiective.

- Investit mai mult in tinerii inovativi cu potential si mai putin in persoanele de peste 30 de ani fara o ambitie profesionala
- Criterii obiective in selectia si avansarea personalului
- Un pachet de reguli , valori si principii care sa fie urmate in toate magazinele din tara deoarece fiecare persoana isi desfasoara activitatea in mod diferit asta datorita acestei lipse a unui algoritm de lucru

Full time - Asistent manager - Bucuresti

Asistent manager.

27.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Companie serioasa,un colectiv foarte ok.

Companie internațională, serioasă.

25.03.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Salariul atractiv, colectiv tânăr, angajator serios, program ok.

Satisfacator

23.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Program flexibil-timp liber pentru un al doilea job part time