Evaluari companie Stefanini Romania

Un career Start-Up bun

27.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Stefanini este o companie buna prin varietatea posturilor disponibile pentru support. Incepand de la Helpdesk Technician A1 pana la specialisti Microsoft Office, Incident controller etc.

Contra
- Din punctul meu de vedere mai trebuie lucrat pe partea de recrutare. Nemultumirile mele sunt legate de faptul ca este foarte greu sa schimbi pozitiile fiind intern. Promovarile sau schimbarile de pozitie sunt facute in fuctie de cum se inteleg diferite persoane si mai putin pe abilitati si dorintele angajatului. Un alt aspect este legat de faptul ca la schimbarile de pozitie interne este un obicei sa se " schimbe regulile in timpul jocului", mai exact se anunta niste criterii iar in timpul procesului de recrutare regulile sunt schimbate.
- Nivelul de salarizare nu este in functie de vechime - astfel sunt situatii ca pe aceiasi pozitie sunt angajati nou veniti cu salarii mai mari decat angajati cu vechime in companie.

Full time - Helpdesk Technician - Bucuresti

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Ne bucură faptul că apreciezi varietatea de joburi de tip service desk pe care le oferim. Îți mulțumim că ne-ai semnalat și aspectele legate de procesele de recrutare. Vom investiga și noi ceea ce ne-ai descris dar, în același timp, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații problematice la timp, astfel că te rugăm să ni le semnalezi și direct, pentru a putea decide cea mai bună cale de acțiune. Criteriile noastre de angajare și promovare sunt, în primul rând, performanța, abilitățile, și experiența fiecărui coleg, dar luăm în considerare, bineînțeles, și elemente precum capacitatea de lucru în echipă.

Recomand compania

21.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate, pachet de bonusuri, colegi ok

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review! Ne bucurăm că recomanzi compania noastră cunoscuților tăi și că ai fost mulțumit/ă de condițiile de lucru. Incercam, într-adevar, să fim cât mai flexibili și am extins acest concept și la nivelul bonusurilor, astfel că ne bucură mult opinia ta. Este adevărat, zona Pipera reprezintă o provocare pentru București, însă încercăm să îmbunătățim acest aspect în limita posibilităților noastre.

Nimic organizat

20.11.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Munca cât de cât in echipa

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună și mulțumim că ne-ai lăsat acest feedback. Mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi, așa că ne bucură perspectiva ta asupra acestui aspect. Pentru noi, oamenii sunt cea mai importantă resursă, de aceea investim în sesiuni de training care să ne dezvolte tuturor abilitățile, inclusiv pe cele de comunicare, însă considerăm că acesta este un proces continuu de învățare. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații problematice la timp, astfel că te rugăm să ni le semnalezi și direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună.

Cea mai frumoasa experienta

20.11.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Echipe foarte bine concepute

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună și îți mulțumim pentru acest review! Ne bucură experiența ta pozitivă în cadrul companiei noastre și faptul că ai recomanda Stefanini și cunoscuților tăi. Încurajăm ideile venite de la colegi, încercăm să punem în practică tot ce e fezabil și util pentru echipă și am făcut deseori schimbări benefice tocmai datorită feedback-ului primit de la colegi. Îți dorim mult succes în carieră!

Foarte dezorganizati

13.11.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Singurul beneficiu si lucru PRO probabil este acela ca se v a muta intr o noua cladire incepand cu sfarsitul lui Noiembrie.

Joi, 22 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Apreciem feedback-ul sincer pentru că ne ajută să ne îmbunătățim. Încercăm mereu să oferim traininguri și cursuri colegilor noștri pentru a-și dezvolta abilitățile și pentru a putea duce la bun sfârșit responsabilitățile aferente fiecărui job. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații la timp, astfel că te încurajăm să ni le semnalezi direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună. Legat de sistemul online de beneficii, acesta a fost adoptat pentru a răspunde cât mai bine nevoilor fiecăruia dintre angajati, însă taxele sunt stabilite de statul român și variază în funcție de perioada anului și natura serviciilor. Ne-ar face plăcere să îți răspundem la orice întrebare sau nelămurire legată de platforma de beneficii, așadar te invităm să ne împărtășești recomandările tale.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...