Evaluari companie Stefanini Romania

Avansarile presupun cresteri salariale intre 5% si 20%

02.11.2018 - Angajat Full time Util (1)

Pro
E ok pentru studenti, tineri fara experienta

Contra
Managerii nu au pregatirea necesara pentru a fi leaderi

Full time - Senior Service Desk Analyst - Bucuresti

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru că ne-ai lăsat acest feedback.
Încercăm întotdeauna să promovăm pe pozițiile de manager colegii care se remarcă prin eforturile și performanțele lor, dar și prin feedback-ul colegilor și, nu în ultimul rând, al clienților. De asemenea, îi susținem cu training-uri care să îi ajute în aceste funcții. Ne pare rău dacă ai avut experiențe sau interacțiuni mai puțin plăcute cu unii manageri și te încurajăm să ne comunici acest lucru și în mod direct, pentru a găsi împreună cea mai bună soluție.

Recomand! Good management

01.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Oameni de treaba

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, mulțumim pentru acest review! Ne bucură că ai recomanda Stefanini cunoscuților și că ai o părere pozitivă despre colectiv. Programul de lucru depinde mereu de proiectele care se desfășoară într-o perioadă dată, însă, tocmai pentru că știm că mersul la birou în weekend reprezintă un efort suplimentar pentru majoritatea dintre noi, există program pe ture, astfel că nu se lucrează în fiecare weekend și, în același timp, există mai multe tipuri de compensații.

Iau enorm de mult bani pentru un programator si programatorul primeste vreo 25%.

31.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- Oameni faini in general
- Team building in fiecare an

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru această recenzie. Mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi, de aceea încercăm mereu să creăm un climat plăcut, în care ne oferim unii altora cât mai mult feedback constructiv; așadar, ne bucură feedback-ul tău în privința acestui aspect. Pentru că suntem o companie care se ocupă de IT Outsourcing, asta înseamnă că ne implicăm colegii în proiecte pe care le avem în parteneriat cu diferiți clienți. Pentru noi, oamenii sunt cea mai importantă resursă, tocmai de aceea ținem să îi răsplătim corespunzător jobului lor, dar și conform nivelului pieței de IT development.

O experienta buna pentru primul job in domeniu

23.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
posibilitate de a invata lucruri noi
traineri si oameni ok in general

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru feedback! Ne bucură foarte mult că apreciezi posibilitatea de a învăța lucruri noi, pentru că ne străduim întotdeauna să aducem traineri cu experiență și să facem cursurile de dezvoltare profesională și personală cât mai captivante. Orice impresii noi în direcția asta vor fi oricând apreciate.

Munca multa, stres enorm, 0 conditii pe bani putini. Un PSD mai mic, as putea spune.

23.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Asigurare medicala si reduceri stomatologice

Luni, 05 Nov 2018
Buna, iti multumim foarte mult pentru aspectele semnalate, intotdeauna apreciem feedback-ul sincer pentru ca ne ajuta sa ne imbunatatim. Cunoasterea limbilor straine este, intr-adevar, extrem de importanta pentru noi. In acelasi timp, punem mare pret pe trainingul colegilor nostri, iar pregatirea in IT, odata intrat in companie, este temeinica, in concordanta cu cerintele postului. Criteriile noastre de angajare si promovare sunt intotdeauna abilitatile, performanta si experienta fiecarui coleg si cantarim cu mare atentie aceste aspecte in toate deciziile noastre. Vom investiga observatiile legate de sediu, pentru noi mediul de lucru si confortul colegilor nostri sunt foarte importante.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...