Stefanini Romania

Evaluari companie Stefanini Romania

Multinationala similara cu CGS, doar ca axata mai mult pe servicii IT. Management-ul este mai mult axat pe rezultatele proiectelor decat pe dezvoltarea oamenilor, oricare ar fi textul de marketing oferit catre noii angajati, nu iti ia mult sa iti dai seama cum stau de fapt lucrurile.

31.07.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
- Daca ai norocul de a da peste un manager bun, vei avea si oportunitatea de dezvoltare de cariera, la care chiar sa inveti ceva (training-uri, workshop-uri).

Contra
- SDM-i fara scrupule, fara nici un fel de interes fata de team leaderi sau de angajati in general
- Project manageri slab pregatiti
- O cultura bine pusa la punct de "te facem noi sa pleci din firma, chiar daca tu nu vrei asta".
- Salarii mici fata de competitie si oportunitati slabe de a invata ceva concret. De regula ti se face training doar pe ce ai de facut fara sa intelegi ce se intampla cu tot procesul pe care il faci.

Degeaba desfasurati programe de genul "service improvement"cu Ron Kaufman daca voi ii tratati pe angajati ca pe niste animale... ar trebui regandita problema asta de sus, nu de jos.

Full time - Management - Bucuresti

Relativ Ok, managementul mai are mult de lucru. Pt o companie ce oferă tehnical support, nivelul la orice este mediu

26.07.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Echipa faină
Beneficii ok

O companie unde ai un inceput de cariera pt domeniul it

26.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Manageri ok, salariul decente, sporuri de noapte 30%

Experienta placuta,Profesionalism,Echipa Super

25.07.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Pachet salarial foarte bun in raport cu celelalte companii de pe Piata.
Mediu de lucru foarte placut.
Volumul de lucru este in functie de proiect si tara pentru care oferi suport insa nu e exgerat de mare, e chiar ok.

Depinde de proiect, dar nice way to headstart an IT career.

22.07.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Salariu bun (bonus de limba)
Te trainuiesc de la 0
Colegi ok
Locatie (metrou)

Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...