Stefanini Romania

Evaluări companie Stefanini Romania

Am mai lucrat in 3 companii de gen inainte - la Stefanini a fost cel mai ok.

08.04.2019 - Angajat - Full time

Pro
Mediu de lucru decent, facilitati gen cafea gratuita, curatenie, etc., computere performante in general, ai parte de flexibilitate de program daca nu exagerezi (adica poti sa te invoiesti 2 sau 5 ore, sa zicem, ca sa-ti rezolvi o problema, si sa recuperezi ulterior. Proiecte diverse, mai mult sau mai putin tehnice, promovarile se fac din randul angajatilor si ai sanse reale daca esti bun.
Salariile se inscriu in media pe acest domeniu, adica mai mare decat cele mici :)
Per total, Stefanini e de recomandat.

Contra
- Daca esti cu adevarat strong, promovezi fara sa fii intr-o gasca...daca nu...poti sa te pui bine cu cine trebuie.
-Echipa de calitate (cei care iti verifica munca) face greseli multe si marunte care te trag in jos daca nu esti perseverent si pregatit sa lupti, plus ca procedurile nu sunt chiar asa de clar stabilite si lasa loc de interpretare. Trebuie sa fii cu ochii pe rezultate in fiecare luna si sa le verific la sange fiindca se greseste mereu - iar acest lucru e frustrant.
- Evaluarea anuala se face in functie de rezultatele celor pe care ii are in vedere managementul pentru promovare/marire de salariu. Daca nu esti in carti, iti dau note mici, indiferent de ce kpi ai avut tu.

Sa fie mai obiectivi si mai atenti la angajati, sa ofere feedback cu promptitudine, sa caute cu adevarat solutii pentru probleme - de obicei cam amana si trebuie sa le zici de 10 ori pe un loc.

Angajat - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O experienta satisfacatoare

04.04.2019 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
salariu atractiv, atmosfera placuta de lucru

Experienta depinde de proiect

03.04.2019 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
-ca angajat in Stefanini, implicit service desk technician ajungi sa inveti foarte multe pe partea de troubleshooting, e ideal sa te lansezi in IT.
-la fel si pe partea de limba ajungi sa dezvolti foarte bine limba ( germana, franceza etc )
-pachet salarial ok 3500-4000ron net ( cel putin pe germana )

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Salarii pe masura, oameni tineri, mediu primitor, oportunitatea de a creste

28.03.2019 - Angajat - Full time

Pro
Companie in crestere in Romania, multe proiecte disponibile, pe multe limbi straine, job stabil

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Posibilitati de promovare nelimitate si salariu proportional cu nivelul de implicare si capacitatile fiecaruia.

26.03.2019 - Angajat - Full time

Conectează-te cu Stefanini Romania prin rețele sociale
Noutăți Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...