3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

Companie decenta pentru oameni fara experienta sau daca nu ai alternative.

14.03.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Prea putine aspecte pro ! Depinde probabil si de ce standarde ai.
- Platforma benefits
- Chill room (masa de tenis de masa)
- Managementul de orizontala (specialisti)

Contra
Ohohooo , nu cred ca am loc suficient pentru a pune atatea aspecte.
- Salarii mici comparativ cu competitori
- Sanse reale de a avansa destul de mici daca nu pupi unde trebuie cand trebuie pe cine trebuie.(Se avanseaza si pe rezultate,capacitate,etc. dar mult mai greu sau fortati de imprejurari).
- Standardul de angajare a scazut foarte mult in ultimii 3 ani degradandu-se pe zi ce trece tot mai mult.(Daca pana acum 1 an jumate-2 HR-ul refuza oameni al caror nivel de cunostiinte si abilitati nu era destul de decent, acum ajung catre Team Leaderi toti oamenii care bajbaie engleza mai rau decat bunica-mea).Oameni tot mai incapabili si inadaptabili la mediu se angajeaza pe banda rulanta ceea ce face ca pe multe proiecte sa fie probleme cu staffing-ul.
- Foarte multe proiecte , nu toate sunt tratate egal ,doar unele sunt tratate preferential.(Fie ca vorbim de alocarea staffing-ului , fie ca vorbim de prioritate in cazul unor actiuni,beneficii).
- Management pe proiecte tot mai dezinteresat de starea mentala a agentilor ( Conteaza sa nu pice SLA-urile , KPI-urile sa fie cat mai sus , in rest nu conteaza cum se ating aceste valori)
- PC-uri antice (thin client-uri foarte foarte slabe) , noroc cu pc-urile pe care le aduce fiecare client in parte ;
As mai putea spune multe insa deja cred ca am speriat pe multi :)

Sfaturi pentru conducere ?
Ascultati ce spun specialistii/agentii pentru ca ei va aduc rezultatele cu care va mandriti asa mult prin town hall meetings si pe la diverse targuri/expozitii.
Ascultati-le problemele , incercati sa empatizati.(Utopie)

Full time - Quality Specialist - Bucuresti

Luni, 01 Apr 2019
Bună, îți mulțumim pentru un review atât de detaliat! Ne pare rău că experiența ta alături de noi nu este cea mai bună. Din păcate, a găsi oamenii potriviți este o provocare pentru noi și pentru întreaga industrie. De aceea, investim atât de mult timp și resurse în training și în pregătirea colegilor noștri pe mai multe paliere. Ne bucură faptul că ai oferit puncte pozitive pentru platforma de beneficii și pentru camera de jocuri Stefanini. Ne pasă de angajații noștri și îi încurajăm să se exprime cu privire la aspectele de management și nu numai, de aceea, îți mulțumim că ne-ai semnalat și punctele mai puțin bune, întotdeauna este loc pentru îmbunătățiri.

Compania super ok

13.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
-atmosferă relaxată
-colegi prietenoși
-program flexibil

Luni, 01 Apr 2019
Bună, mulțumim că ne-ai lăsat acest review! Ne bucură faptul că ai avut o experiență plăcută în compania noastră și că ai recomanda Stefanini cunoscuților. De asemenea, în funcție de proiecte și clienți, încercăm să le oferim tuturor colegilor proiecte cât mai interesante care să le fie de ajutor în dezvoltarea profesională. Îți mulțumim că ne-ai semnalat și aspectele mai puțin bune, întotdeauna este loc pentru îmbunătățiri.

Very good company, good management, training, friendly atmosphere

07.03.2019 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Very good company, good management, training, friendly atmosphere

Vineri, 15 Mart 2019
Hello, and thank you for such a positive review! We are very happy that you are having such a good experience within Stefanini. We are grateful for your contribution! Have a good day!

Companie overrated

04.03.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Locația este avantajoasă- aproape de metrou
Este benefică ca primă experiență pentru a te pregăti în viitor să faci față dificultăților profesionale

Vineri, 15 Mart 2019
Bună ziua, mulțumim pentru părerea exprimată. Într-adevăr, investim în dezvoltarea profesională a colegilor noștri prin cursuri și traininguri, astfel încât să avem o echipă bine pregătită. Este foarte util pentru noi să știm concret problemele cu care se înfruntă colegii, pentru a îmbunătăți aspectele semnalate pe viitor, așa că îți mulțumim și pentru aspectele mai puțin pozitive semnalate.

Ok doar pentru cei fara experienta.Si maxim un an.

02.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Colegi din toate partile.
Unii team leaderi fac jobul suportabil.

Vineri, 15 Mart 2019
Bună ziua, îți mulțumim pentru acest review! Ne bucurăm că ai oferit puncte pozitive pentru atmosfera la birou și colectivul Stefanini. Într-adevăr, fiecare proiect are un termen de predare ce trebuie respectat însă facem eforturi pentru a ajusta întotdeauna volumul de muncă al echipelor și al colegilor noștri. Vom ține cont însă de feedback-ul tău în încercarea de a gestiona mai bine astfel de aspecte pe viitor.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...