3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

O experienta interesanta , dar nu as mai incerca

16.12.2018 Util (8)

Pro
se ofera training ok

Contra
managmentul este cam deficitar , oamenii nu sunt ok

Bucuresti

Joi, 20 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru că ne-ai lăsat acest review. Pentru noi, oamenii reprezintă cea mai importantă resursă, de aceea investim permanent în training-uri și cursuri care să ne dezvolte tuturor abilitățile, pe diferite planuri. Apreciem faptul că ne semnalezi și aspectele mai puțin plăcute, ținem mereu cont de feedback-ul primit.

Colegi super salariu mediu management infect

07.12.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colegii sunt super ok.

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru review-ul lăsat. Ne bucură faptul că ai recomanda Stefanini cunoscuților și că ai un feedback pozitiv față de colectiv, întrucât mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi. Apreciem că ne-ai prezentat și părțile mai puțin pozitive și te asigurăm că facem tot posibilul să îmbunătățim aspectele semnalate.

Experienta mea nu e experienta ta

04.12.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Este o companie destul de mare, cu multe echipe.
Eu am nimerit intr-un proiect destul de relaxat, dar am auzit si alte opinii.
In afara de folosirea biroului, nu am multe tangente cu Stefanini, ci lucrez direct cu clientul.
Daca primesti aprobarea de la client, poti sa lucrezi de acasa sau din varful muntelui si cu orar oricat de flexibil (doar sa fie 40 de ore pe saptamana)

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim că ne-ai lăsat acest feedback. Ne bucură că ai recomanda firma noastră cunoscuților și că apreciezi anumite aspecte ale experienței din cadrul Stefanini. Într-adevăr, activând în principal în domeniul de IT Outsourcing, proiectele și clienții diferă, fiecare oferind diferite posibilități de program, activități ș.a., existând astfel flexibilitate. Apreciem că ne semnalezi și aspectele mai puțin plăcute, luăm mereu în considerare feedback-ul primit pentru că încercăm permanent să îmbunătățim experiența de muncă a colegilor noștri. În plus, încercăm să rezolvăm situațiile problematice la timp, astfel că te îndemnăm să ni le comunici direct, ca să putem lua apoi cele mai bune decizii, împreună.

Un career Start-Up bun

27.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Stefanini este o companie buna prin varietatea posturilor disponibile pentru support. Incepand de la Helpdesk Technician A1 pana la specialisti Microsoft Office, Incident controller etc.

Marti, 11 Dec 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Ne bucură faptul că apreciezi varietatea de joburi de tip service desk pe care le oferim. Îți mulțumim că ne-ai semnalat și aspectele legate de procesele de recrutare. Vom investiga și noi ceea ce ne-ai descris dar, în același timp, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații problematice la timp, astfel că te rugăm să ni le semnalezi și direct, pentru a putea decide cea mai bună cale de acțiune. Criteriile noastre de angajare și promovare sunt, în primul rând, performanța, abilitățile, și experiența fiecărui coleg, dar luăm în considerare, bineînțeles, și elemente precum capacitatea de lucru în echipă.

Oferte care ti s-ar potrivi

Full time

Bucuresti,

Full time

Bucuresti

Recomand compania

21.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Flexibilitate, pachet de bonusuri, colegi ok

Miercuri, 28 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review! Ne bucurăm că recomanzi compania noastră cunoscuților tăi și că ai fost mulțumit/ă de condițiile de lucru. Incercam, într-adevar, să fim cât mai flexibili și am extins acest concept și la nivelul bonusurilor, astfel că ne bucură mult opinia ta. Este adevărat, zona Pipera reprezintă o provocare pentru București, însă încercăm să îmbunătățim acest aspect în limita posibilităților noastre.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Ultima actualizare: 22.03.2019
Full time /Medium level
Ultima actualizare: 22.03.2019
Full time /Medium level
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...