Productie Industriala

Fax: 021.457.1414
    E-Mail: office@sterachemicals.ro
    Site: www.sterachemicals.ro

Evaluari companie Stera Chemicals

Afara e vopsit gardul, inauntru leopardul.

29.10.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salariul este rezonabil fata de oferta de pe piata similara, nu faci ore suplimentare decat rar, program 8.30-17.30, usor de ajuns cu microbuz sau autobuz preorasenesc.

Contra
Una ti se spune la interviu si alta gasesti cand te angajezi de fapt. Am fost angajat ca stivuitorist, dar nu puneam mana pe stivuitor, doar incarcam marfa cu carca. Se lucreaza cu substante iritante ( acetona, acid acetic) care nu doar trebuie incarcate in camioane, ci si desertate in recipiente mai mici, dupa cum este comanda. Mi s-a povestit ca unul dintre oameni s-a ars pe fata cu o astfel de substanta si i-au trecut cicatricile abia dupa un an. Cat am lucrat acolo ( cateva zile) doi alti oameni au venit sa se angajeze si cand au vazut conditiile din depozit, nu au vrut sa revina. Se lucreaza si afara si inauntru, vara nu e o problema, insa iarna presupun ca te ploua sau ninge. Au centrala, iarna vine femeia de la serviciu sa faca focul de la 6 dimineata, dar este, inclusiv inauntru, foarte frig. Nu se poate vorbi la telefon inauntru si nu ai timp sa iesi sa dai un telefon sau sa fumezi o tigara. Locul de fumat e afara din depozit, in fata insittutiei, dar mai mult de o tigara pe zi nu poti iesi sa fumezi.

Sa nu mai ascunda candidatilor adevaratele conditii de lucru, sa nu mai spuna la interviu ca sunt angajati pentru o anumita treaba si dupa ce nu ami au incotro, ca sunt angajati, sa fie pusi sa faca doar munca necalificata.

Full time - Stivuitorist - Jilava
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Florin Abeaboeru - Reprezentant oficial
Joi, 26 Iul 2018
Posibil ca la momentul respectiv o parte din luicruri sa fi fost asa, intre timp s-au schimbat multe. De mentionat ar fi faptul ca am multi colegi care au vechime de peste 10 ani la noi in companie. Daca aveti nevoie de clarificari suplimentare ma puteti contacta la 0749151545.
.Net Developer
- locatie super- colegi foarte de treaba- pachet de beneficii- managementul
Marketing Intern
-Accepta pe (cam) oricine e dispus sa faca "voluntariat" la ei
Verificator bani
Nu prea sunt lucruri pozitive de spus
Inginer proiectant ...
Accounts Receivable