StreamWIDE Romania

• Tel: 021.327.5550
    Site: www.streamwide.ro

Evaluari companie StreamWIDE Romania

Mediu de lucru dezorganizat si deprimant, management francez oribil

01.11.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
2 teambuildinguri/an urmate de reale posibilitati de avansare ;-)
Colegi de treaba

Contra
Scaparile referitoare la mediul de lucru curat arata cat respect si cata grija are compania fata de angajatii sai.
managementul francez e super multumit ca sunt oameni non-tehnici care accepta sa faca munca de struto-dinozaur-camila. De aici lipsa sapunului de la baie cu saptamanile, de aici greseli in calculul salariilor, de aici necunoasterea si incalcarea drepturilor angajatilor etc. Oamenii pur si simplu nu se pot focusa avand responsabilitati din mai multe arii. Nici nu o sa vedeti aici o recrutare mai profi pe partea de HR....pentru ca nici macar nu au HR.
Concediu de odihna de 21 zile/an, chiar daca ai 5-10-15 ani vechime in munca. Se ofera zile de concediu in plus doar in functie de vechimea in firma asta.
Se face cerere de recuperare a orelor pentru care te-ai invoit (chiar si pentru 30min).
Mentalitate de manipulare a maselor (care functioneaza doar in cazul angajatilor fara studii) - ceea ce nu este cazul aici. In minte cum in ianuarie ne-au bagat pe toti intr-o sala si ne-au pus sa semnam un tabel simplu, doar ni s-a zis cu aroganta sa semnam daca vrem ca angajatorul sa plateasca contributiile (poate asa a fost, dar nu e ok sa semnezi orbeste , fara informare oficiala cu documentele la care s-a anexat tabelul cu semnaturi).

Lasa-ti-l pe NU din brate; exista adevar in toate aceste recenzii. Treceti peste orgolii si incercati sa vedeti lucrurile si din punctul de vedere al celui care nu are senioritate si o pozitie privilegiata.

Full time - Bucuresti

O companie in care progresul este vazut cu ochi rai, iar oportunitatile de imbunatatire lipsesc cu desavarsire.

17.10.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Se imbunatatesc incontinuu din punct de vedere al organizarii, dar ceva ceva mai greu ca statul roman.

Doar trei stele pot ...

10.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
- Salariul bun si la timp
- Am mai si invatat lucruri noi
- Am unde sa parchez daca vin cu masina
- Sper sa revin cu o stea in plus la un sediu nou ... de care tot aud ...

O companie cu probleme

03.10.2018 - Fost angajat Util (11)

Pro
- Salariu ok, livrat la timp
- Beneficii - bonuri de masa, asigurare medicala, abonament bookster

Greseli esentiale de comunicare

28.07.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
- pizza day
- salariul platit la timp sau chiar mai devreme
- abonament bookster

Locuri de munca AllCloud Romania
AllCloud Romania
Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Inside Sales
Colegi faini in echipa de support cu multa experienta, managementul din afara ok.
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Office assistant
Agent Servicii Clienti