Evaluari companie Teleperformance Romania

Am lucrat aici cateva luni pe proiectul de chat, limba engleza

18.11.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Colegii sunt ok

Contra
Pai, cu ce sa incepm?!! Ti se promit multe la interviu si dupa vezi ca nu s a respectat nimic din ce ti s a spus initial, transport decontat, dupa luni, tot nu am primit banii pe decontare transport, s a zis ca voi lucra pe chat la interviu, cand am inceput training ul s au schimbat lucrurile, ne au pus sa alegem intre chat si voce. Aerul conditionat este iar alta problema, te rogi de manageri sa il inchida pentru ca e ''blocat'' si nu se poate umbla la el. Nu se tine cont de preferintele pe care le dai, si aici se fac diferente din partea celor care fac turele. Comunicarea cu HR-ul nu este mereu cea mai transparenta. Relatiile intre unii angajati si manageri, ii afecteaza pe ceilalti angajati, pentru ca se fac diferente evidente iar unii se '' transforma'' fiind intr o relatie cu managerul.

Sa tina cont de parerile angajatilor, sa se tina de promisiuni si sa nu mai trateze angajatii ca pe niste ''unelte'' de a face bani si sa nu mai fie o puscarie, chiar daca suntem la serviciu, nu inseamna ca trebuie sa stam ca la inchisoare, intr o anumita pozitie pe scaun, fara nicio mingiuta anti-stress, fara nimic. Suntem oameni diferiti, personalitati diferite, nu vreau sa ma simt la serviciu ca la inchisoare, rezultatele mereu se vor vedea in evaluarile saptamanale, si nimeni nu se intreaba de ce unii chiar nu evolueaza. Un mediu placut de munca, nu poate influenta decat pozitiv angajatul, puneti accent pe angajat, nu pe reguli si restrictii.

Full time - Operator servicii clienti - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Call center-ul lasa de dorit

10.11.2018 - Angajat Part time Util (10)

Pro
Nu am niciun aspect pozitiv în legătura cu TP

Atmosfera placuta, oportunitati de promovare

02.11.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
atmosfera placuta, oportunitati de promovare, evenimente pentru angajati, salariu ok, flexibilitate

E foarte mult loc de imbunatatiri

25.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
O buna rampa de lansare in domeniu

Oferte care ti s-ar potrivi

Placuta, interactiva

17.10.2018 Util (6)

Pro
Echipa si managementul sunt ok

Conecteaza-te cu Teleperformance Romania prin retele sociale
Locuri de munca Teleperformance Romania