Thales Systems Romania

IT&C

2.4
  • Profil companie inactiv
  • Site: www.thalesgroup.com

Acest angajator nu furnizeaza pentru moment continut personalizat pentru profilul sau.

Evaluari companie Thales Systems Romania

O firma pentru cei foarte slabi

11.02.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Perioade lungi de "munca relaxata" - adica nu faci mare lucru
Timp si parteneri de barfa
Nimic dificil.

Contra
Salariu mic, tehnic nu folosesti lucruri noi, mentalitate de firma indiana (angajam romani ieftini sa inlocuiasca strainii sau sa nu angajeze oameni pregatiti in vest care cer mult).
Si acum incep partile cu adevarat bune: de cand am auzit de aceasta firma, de cand am venit aici am vazut urmatoarele probleme: oameni de o calitate foarte proasta, atat la nivel personal cat si ca pregatire. Eu le spuneam 'sateni' cand ma intreba cineva de job. Ma gandeam ca daca nu ar fi fost mai multi care de-a lungul anilor au scris pe aici , nu m-ar crede lumea. Cred ca de cand este firma are reviews negative pe aceleasi chestii, din ce imi spuneau colegii insa merg inainte. Daca te uiti ca de vreo 10 ani cauta oameni pentru aceleasi posturi, iti dai seama ca este ceva in neregula si cauta sa 'agate' oameni cu disperare.

Nu imi venea sa cred ce vedeam pe aici. Sunt oameni prost pregatiti, si lucrurile se leaga daca te gandesti ca prin salarii mici din start nu vin decat oameni care nu gasesc in alta parte sau cei care vin si sunt in stare de ceva parasesc vaporul. SI asa au venit si ramas oameni slabi.

Alta problema mare este faptul ca in functiile de conducere mid/high au intrat tot felul de oameni slabi pregatiti, care au ajuns in pozitii prin faptul ca exista mult PCR si mocirla ca la bugetari la nivelul promovarilor. Daca esti om de calitate si cu scoala esti o amenintare pentru sefulet si nu esti agreat de coleguti. Aici se incurajeaza mediocritatea, proasta crestere si nu cumva sa deschizi gura ca tot tie ti se da la cap.

Nu ti se face training decat la modul penibil, apoi dupa ceva vreme seful care nu ar fi in stare sa faca vreun task iti spune: pei ce, nu stii sa faci? daca pun pe alt coleg stie, daca ridici vreo problema ti se zice ca noi facem fise de feedback in care fiecare isi evalueaza colegii, subalternii.....adica imediat zice ca ai primit feedback negativ de la cativa oameni, sa iti inchida gura.

La fel si cu salariile si diverse chestii in plus, sunt pentru unii insurubati sau adusi daca intelegeti...
Posibilitati de promovare sunt doar de a trece team lead, dar dupa ceva ani si locul este pentru cei agreati. Si mai sus in functie de pile, nimic legat de competente.
Au venit tot felul de disperati dupa plecari sau posibilitati de fugit in strainatate, de bine ce s-au descurcat pe aici.

Si astfel s-a ajuns sa fie tot felul de seniori sau sefi cu 7-10 ani experienta si care sunt slabi, nu au cunostintele de baza despre ce face fiecare limbaj, tehnologie vin si scriu si testeaza pe acolo....

Si nu va uitati la review-urile de bine, sunt scrise de fetele dragute si uneori bine platite de la HR sau cei care 'au nimerit bine' si incearca sa vopseasca cioara. Oricum esti mintit de cand vii la interviu, te trezesti pe parcurs.

Plecati si lasati pe altii mai buni sa refaca firma

Full time - SW Developer - Bucuresti

O adunatura de incompetenti

21.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Partea salariala.
Sediu modern.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Thales Systems Romania

Cuvântul care descrie cel mai bine aceasta firma este MINCIUNA

21.01.2018 - Fost angajat Full time Util (4)

Pro
- bonuri de masa;
- 24 de zile de concediu;
- abonament medicover;
- bonus anual.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Pentru mine experienta in Thales este o experienta pozitiva

09.06.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Procesul de interviuri simplu si fara taraganari.
Salariul pt. mine este bun.
Colegi super.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

NU RECOMAND ACEASTA "companie"!!

10.04.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Salarii la timp.
Bonus de 60% dintr-un salariu Net in Decembrie.

Locuri de munca Heaven Solutions BlockChain Developer
Team Extension
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca PTC Accounts Payable Accountant
PTC
Locuri de munca Veeam Software SRL Inside Channel Developer / Inside Channel Manager (Czech)
Veeam Software SRL
BUCURESTI, Job national
Order entry
- oameni intelegatori- program flexibil- posibilitatea de a lucra de acasa- salarii bunicele
Agent call center
Colegii sunt de treaba, m-am inteles mereu cu ei. Echipa a fost in regula si Team Support-ul si QC ...
Oportunitatea de a acumula experienta si noi cunostinteMediul prietenos, colegialPachet salarial ...
Order entry
GL Accountant