The Lotter

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie The Lotter

Echipa unita - tehnologii diferite - mediu placut

27.04.2017 - Angajat - Full time

Pro
1. Conducere - oamenii din conducere (PMs, Arhitecti) sunt foarte bine pregatiti si mereu dispusi sa te ajute (in limita timpului disponibil)
2. Echipa - oameni super de la care ai ce invata, dar cu care poti sa si iesi in pauza/la bere ;)
3. Locatia - centrala, aproape de metrou
4. Happy Hour - o data pe saptamana compania ne ofera o ora de relaxare ( with snacks and junk food) in care stam toti si socializam. This is pretty nice
5. Tehnologii - se lucreaza cu C# si Angular (mostly). Chiar daca pare a "suport" - lucru de care se feresc toti developerii - pot spune ca in 3 luni aici singurul item de suport pe care l-am facut a fost unul introdus de codul meu :). Pana acum, totul este new development, new functionalities added.
6. Balanta work/personal life - Nu se fac ore suplimentare in principal pentru ca nu se grabesc sa faca release-uri imediat cum au fost terminate task-urile - exista o perioada lunga de acceptanta pana sa ajunga codul tau live, timp in care ai timp sa rezolvi bug-uri, sa nu ajungi sa stai peste program la release.
7.Beneficii - un mic minus il poate gasi un corporatist la beneficii - fiind firma mica in Romania (sediul central e in Tel Aviv, unde sunt mult mai multi) nu te poti astepta la aceleasi beneficii ca in o firma de 500 de angajati. Dar partea financiara compenseaza lipsa unui 7card- trust me! Plus ca in momentul acesta, accepta propuneri de la noi legate de ce ne dorim - so you can ask for what you wish for. Au asigurare medicala privata :)

Contra
Nu am gasit pana acum nici un inconvenient major. Am dat 4/5 la oportunitati de cariera pentru ca The Lotter nu e corporatie, deci nu poti sa visezi ca faci salturi anuale in cariera.

Pana acum, nu am nici un sfat - atat pe partea de HR, Managent cat si Dev

Angajat - Full time - Bucuresti - Software Developer .Net
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Continental Romania