Tiger Amira Com

Comert

1.5
  • Site: www.tigeramira.ro

Evaluari companie Tiger Amira Com

Companie aflata la limita insolventei. Posibil faliment in anul 2017, maxim inceputul lui 2018.

04.11.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
In prezent nu merita angajarea in aceasta companie. Detalii mai jos.

Contra
In curand firma se va inchide. Cel putin centrul logistic din Bucuresti (showroom si depozite, aprox 50 angajati) nu va mai fi in curand. Au primit plati in avans de la clienti si nu pot onora comenzile (nu mai au bani sa achizitioneze marfa de la furnizori).
Salariile sunt date cu intarziate (de ani de zile) cu 10-30 zile in functie de locatie: in Oradea (sediul central) sunt cele mai mari intarzieri. In Bucuresti (centru logistic secundar) sunt cele mai mici intarzieri.
Lipsa mare de soferi de TIR ce au plecat datorita intarzierilor cu salariul. Flota de camioane depaseste 70 de vehicule, multe noi luate in leasing. Minim 15 capete tractor noi stau in parcarea din Oradea pentru ca nu au soferi.

Sa recunoasca oficial in fata angajatilor situatia actuala pentru ca oamenii sa isi caute de lucru.

Full time - confidential - Bucuresti

Colectiv placut, program de 10 ore, salariul la 2-3 luni, managment depasit de situatie

28.05.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colectiv placut, singurul lucru PRO

Locuri de munca Cora Romania
Cora Romania
Hornbach Romania
Atmosfera, colegi, salarii, work/life balance excelent
- Lucrezi pt Mindgeek, cel mai mare owner de site-uri porn.- Diverse beneficii: team building, ...
Salarii bune in comparatie cu piata muncii
Director magazin
Junior Helpdesk ...