TotalSoft

• www.totalsoft.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie TotalSoft

Poveste frumoasa cu sfârșit tragic

02.05.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Portofloliu vast de clienți

Contra
Management defectuos.
Lipsa totala de transparentă.
Diferențieri între angajații Totalsoft si cei ABS.
Parc auto învechit , mașini cu care rămâi prin țara.
Laptopuri vechi.
Diponibilizari făcute in perioada covid fără un anunț oficial , pur si simplu te trezești ca te suna cineva sa predai tot in2-3 zile pentru ca ești dat afara , fără un motiv întemeiat ( fie ca nu place șeful sau ceo-ul).
Atmosfera încordată tot timpul , oamenii tipa si sunt frustrați.
Manageri puși in funcții doar pt ca sunt de acord cu conducerea, te simți ca in era Ceaușescu dar in 2020.
Departamente decimate , care duc la încărcare celor rămași fapt ce ii obliga sa facă N ore suplimentare pentru a duce la bun sfârșit task-urile , fără a fi plătiți, într-un cuvânt haos.
Primele de Crăciun si Paste au dispărut in ultimul an.
Locația inaccesibila , ft mult timp pierdut in trafic si in autobuzele care fac legătura dintre metrou si sediu, parcarea insuficienta raportat la numărul de angajați.
Lipsa de comnunicare între departamente si conducere.
Teambuilding-ul din 2019, organizat in 2020 pe costuri minime , doar sa nu mai spună lumea ca nu s-a făcut , inițial au putut sta câte 2 persoane intr-o camera si in ultima sapatamana înainte de eveniment am fost anuntați sa ne mixam câte 3 persoane, evenimentul a decurs jalnic.
Oportunități de avansare exista dar nu pe crietrii de performanța de cele mai multe ori , cele mai multe se fac pe cât de lingușitor ești fata de superior sau ceo

Recomand sa își schimbe radical managementul si gândirea obscura de care au dat dovada in ultimul an, deoarce in ritmul acesta in câțiva ani totalsoft va rămâne istorie

Fost angajat 2020 - Full time - Voluntari
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Companie cu un flux mare de angajati noi ce nu raman foarte mult

01.05.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Oameni diferiti, tineri si mai batrani de la care in permanenta ai cate ceva de invatat. Colectivul este in general foarte deschis si animat.

Nu recomand

30.04.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
- Produsele Software
- O parte din echipa

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Nu mai este ce era odata!

29.04.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Intradevar,daca esti o persoana rezistenta,poti sta destul incat sa inveti multe lucruri.
Am cunoscut oameni aici care au respectul meu sincer
Teambuilding,cand se face.In 2019 s a hotarat sa nu se faca insa angajatii s au cam suparat si pana la urma l au facut

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

O experienta foarte placuta din care am avut multe de castigat

13.04.2020 - Fost angajat 2020 - Part time

Pro
oameni prietenosi atat colegii cat si mentorii, am invatat multe despre domeniul it

Locuri de muncă