• www.ubisoftgroup.com

Evaluari companie Ubisoft Romania

HR-ul este DEPLORABIL!!!

19.09.2019 - Fost angajat - Full time Util (4)

Pro
- beneficii precum jocuri si merch, free days etc.

Contra
HR-ul este groaznic! Fete probabil luate de la faculatea de peste drum, care nu sunt in stare sa isi asume greselile si mint cu nerusinare.

Experienta mea a fost una destul de urata. Am aplicat pentru postul de Experienced Tester (aveam +3 ani vechime in domeniu) si am zis sa incerc si la Ubisoft la indemnul unor prieteni. Am dat testul (care e plin de greseli gramaticale in engleza) si apoi interviul cu o fata de la HR si un Project Lead. PL-ul desigur ca nici macar nu s-a prezentat si abia vorbea. Intrebarile erau destul de usoare, dar complet pe langa postul pentru care am aplicat. Eram mereu intrerupta si nu m-au lasat sa raspund pana la capat la nicio intrebare aproape. PL-ul abia scotea 2 sunete, isi dadea ochii peste cap si vorbea extrem de incet ca sa nu inteleg absolut nimic din ce spunea.

Dupa groaznicul interviu, am fost sunata de catre fata de la HR sa imi spuna ca pot sa semnez actele si sa merg la vizita medicala...PE UN ALT POST SI SALARIU MAI MIC. I-am explicat frumos la telefon ca am fost la interviu pentru EXPERIENCED, nu pentru Junior Tester, insa m-a luat cu zaharelul, spunand ca in urma rezultatelor de la interviu si test, acolo m-au incadrat. Am ramas pur si simplu socata, pentru ca nu mi s-a parut tocmai normal sa pierd +14 ore cu interviuri si teste pentru un salariu mizer.

Astept ceva zile si ii trimit un email cu tot ceea ce am sesizat ca nu era in regula. Ma suna urmatoarea zii sa imi ofere postul pentru care aplicasem initial si aceiasi bani pe care ii aveam la curentul loc de munca, desi la interviu mi se spusese NEGOCIABIL in functie de vechime / experienta. Aveam destula experienta cat sa mi se ofere mult mai mult, dar deh, nu au vrut ei.

Am mers sa semnez contractul si la vizita medicala, insa cand a trebuit sa ma prezint la training (prima saptamana de lucru practic), am fost racita + toxiinfectie alimentara. Cum am probleme cu semnalul si internetul acasa (bloc nou la margine de oras), nu am reusit sa contactez pe nimeni de acolo sa anunt ca imi iau medical cateva zile pana imi revin. Am fost sunata de una dintre fetele de la HR, care insista sa vin neaparat in ziua respectiva sa semnez protectia muncii. I-am explicat de 3 ori ca nu pot pentru ca ma simt groaznic si ca O SA INCERC sa ajung urmatoarea zii. Urmatoarea zii, am ajuns la spital si am stat pana la sfarsitul saptamanii, pana ce am fost externata. Odata ce am ajuns acasa, am sunat de zeci de ori la ei ca sa le spun ca am medical si ca am fost la spital.
Ce credeti, fetele s-au hotarat sa nu mai raspunda. Am sunat chiar si de pe un alt numar de telefon, insa degeaba.

Am asteptat cateva zile in speranta ca o sa sune inapoi, dar nimic, asa ca am trimit mail pe o alta adresa de HR cu speranta ca il va vedea cineva (pentru ca la alte mail-ul nu mi s-a raspuns)

30 de minute mai tarziu dupa ce am dat mail-ul in care m-am plans ca nu imi raspunde nimeni, am fost sunata de una dintre fete. Nu am fost lasata sa vorbesc absolut deloc, mi-a spus ca m-au dat afara, ca "au incercat sa dea de mine" si ca mi-au trimis o instiintare prin posta.
Da, am fost data afara de la locul de munca, in conditiile in care eu aveam concediu medical si acte care sa dovedeasca asta. Indiferent ca este perioada de proba sau nu, angajatorul nu are voie sa te dea afara in medical. Dar deh, aparent ei nu stiu asta.

In concluzie, NU VA RECOMAND sa va duceti aici, 0 people skills si HR deplorabil.

- schimbati HR-ul si Project Leads / orice legat de QA, nu au people skills deloc si mint cu nerusinare

Full time - Experienced Tester - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O experienta foarte buna de inceput in cariera

18.09.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
- colegi faini si atmosfera relaxata
- unele proiecte chiar interesante
- management destul de bun
- bonus salarial anual

Experienta buna pentru incepatori

17.09.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
- Un loc potrivit pentru cei ce doresc sa aprofundeze domeniul QA
- Fructe saptamanale
- Access la sala de fitness
- Salarii decente pentru incepatori
- Colectiv ok

Buna pentru inceput

12.09.2019 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Multe beneficii pentru tineri

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Softbinator Technologies

Full time

Bucuresti

Locuri de munca 8x8 International S.R.L

Full time

Cluj Napoca,

Recomand pentru un prim job

10.09.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
Colectiv ok
sala de sport
ziua de fructe