Valeo IT

Evaluari companie Valeo IT

Mediocru ar fi cuvantul potrivit

16.08.2019 - Fost angajat - Full time Util (0)

Pro
-colegii tineri si valabili, saritori sa te ajute in caz de ceva.
-rar primesti tichete sa prelucrezi, esti responsabil in mare parte de apelurile ce intra, iar uneori cand nu e volum mare de apeluri te poti relaxa
-faci support it pt continental, ceea ce consider a fi un pro.
-salariu ok ( ~3500 net, orele suplimentare platite 75%, al 13-lea salariu platit in 2 transe )
- ai posibilitate part time si uneori remote de acasa.
-weekendurile nu se lucreaza

Contra
-In Sibiul "sediul" e intr-o casa aflata pe str. constitutiei, strada des circulata, casa e fara climatizare, fara geamuri termopane, vara e caldura iar cu geamurile deschise e un zgomot infernal, trec si foarte multe ambulante in zona. Des se intampla sa nu te poti intelege cu neamtul la telefon. Pierderea auzului este permanenta si irecuperabila.
-desi optiune remote exista, nu prea este permisa decat pe perioade scurte cu motive bine intemeiate pe motiv ca... Nu au incredere in angajati?! Cel putin asta am dedus dupa mai multe intrebari legate de subiect.
-nu stiu de cei din timisoara foarte multe, dar cei din Sibiu sunt cam ignorati, "bossii" vin rar pe aici sa mai schimbi o vorba legata de serviciu.
-e destul de greu cu liberele, trebuie planuite bine dupa regula " maxim 3 oameni liberi". Iar de sarbatorile nemtilor lucrezi, de sarbatorile romanesti la fel, lucrezi.

-Mai multa transparenta din partea conducerii,
-Rezolvati problema zgomotului in birou.
-mai putine chefuri, mai mult improvement

Full time - IT Service Desk German - Sibiu

Placut cu conditia sa nu te stresezi din nimicuri

18.04.2019 - Fost angajat - Full time Util (5)

Pro
Program flexibil
Oameni prietenosi

Firma neserioasa, lipsa de comunicare, lipsa de respect. lipsa de logica.

26.07.2018 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
Daca esti genul de om caruia isi doreste un salariu mic si multa munca, jobul asta e pentru tine!

Al 13 lea salariu
Bonuri de masa (9 Ron si ceva maruntis).
Ai voie pe facebook,youtube etc
De sarbatorile legale - platit dublu ori o zi libera.
25 zile de concediu.

8x8 Research and Innovations