Valery Cosmetics SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Valery Cosmetics SRL

am fost foarte nemulțumit in urma colaborarii

20.02.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
mai nimic, multe pretentii, bani putin

Contra
a fost o experienta neplacuta

nu vor sa respecte codul muncii, considera ca zilele libere de la stat is doar pentru angajatii de la stat, asadar la plecare nu se plătesc zilele de concediu neefectuat ci se considera ca ai fost liber la Crăciun.

Se fac deplasari si cursuri dar nu vor sa asigure diurna sau macar sa achite micul dejun si cina, deci la fiecare deplasare in interes de serviciu trebuie sa platesti din salariu tau.

S-au facut cursuri in alte orase si la final de curs la ora 18 trebuia sa ma pornesc spre casa sa conduc de la Bucureti la Iasi deoarece nu mai asigurau o noapte de cazare, si culmea, a doua zi dupa doar cateva ore de odihna sa fii la lucru.

In conculzie nu recomend aceasta societate celor cunoscuti.

Sa citeasca codul muncii si sa il respecte ca nu este nimeni fraier sa lucreze pe gratis ( nu diurna ,nu zile libere de craciun, paste si alte sarbatori legale, nu zile de concediu neefectuate, nu compensatie pentru zile lucrate non stop, vor sa scada salariul fara act aditional, după ce îți dai seama cum e de fapt si demisionezi incep sa inventeze penalizări si tot felul de prostii ca sa nu dea banii. Ba mai mult am fost la Bucuresti la un curs si mi-au scazut din salariu o noapte de cazare doar pentru ca nu doreau sa imi achite ultimul salariu.

Groaznic

Cu alte cuvinte is niste nemernici care se cred mai presus decat legislatia din Romania.
Le mulțumesc totusi ca au dat o pizza la prânz in timpul cursului.

Fost angajat 2019 - Full time - Iasi - Area Sales Manager
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
Baker Hughes