Valoris Center

• Tel.: 021.529.9929
    Site: www.valoris.ro

Evaluari companie Valoris Center

Salarii foarte mici , salriu minim pe economie, in contract nu este trecut tot salariul

24.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colegii sunt foarte ok
Teambilding, iesiri cu echipa

Contra
Manangemet foarte prost

Full time - Contabil - Bucuresti

Management romanesc si invechit

11.05.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
nu as recomanda nici celor care-s la primul job. mai bine e la mega image.

Un loc de munca excelent pentru cei fara experienta.

29.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
In functie de proiectul pentru care aplici, inveti lucruri noi, folositoare pe viitor. Ok din punct de vedere al colectivului. Program flexibil foarte ok pentru cei cu facultate,scoala,etc.

Evaluare interviu Interviul se desfasoara cam asa : iti este dat 3 teste si ai timp aproximativ 45 de minute sa le rezolvi, unul de limba engleza, unul cunostinte despre PC, iar altul unde trebuie sa compui un e-mail unui client nemultumit al companiei. Testele sunt usoare. Apoi, vei fi lasat in acel birou(mai mult cub decat birou) si ti se va lasa un telefon pe masa unde unul din colegii lor te vor suna si se vor preface ca cel care suna este un utilizator incepator de PC care vrea sa deschida un fisier a carui extensie nu o cunoaste. Va trebui sa ii pui diferite intrebari despre tipul de fisier, sa il indrumi sa afle asta si sa il pui sa cauti pe net programul cu care sa il deschida. Apoi va veni cineva la tine si veti avea o discutie in engleza (pt mine a fost foarte placuta, am vorbit despre seriale, filme, putin despre firma, putin despre una, putin despre alta)

08.02.2018 - Full time Util (14)

Pro
Toata lumea este foarte de treaba acolo, de la colegi pana la conducere

Din punctul meu de vedere compania este buna pentru cineva care nu are experienta deloc si trebuie sa inceapa de undeva. Primul meu job a fost aici, nu-mi pare rau pentru ca m-a ajutat sa ma responsabilizez. Salariul este unul foarte mic, multa munca si cerinte mari pentru ceea ce se ofera din punct vedere financiar. Nu se dau concedii aproape deloc( mi-am luat 7 zile de concediu intr-un an jumate de activitate) si un alt aspect foarte deranjant tine de ,,avansarea'' care implica mai multe responsabilitati pe un salariu la fel de mic Nu stiu cum functioneaza acum dar se solicitau ture de noapte pe care le facem de acasa eventual cu laptopul perso nal platite cu 20 lei/tura, iar a doua zi( dupa tura de noapte) veneam la serviciu ca si cum as fi dormit bine mersi toata noaptea. Cre ca toate aceste aspecte contribuiau intr-o oarecere masura la fluxul destul de alert al miscarii de personal. (Cei mai vechi angajat din companie stiu ca au lucrat undeva la 2 ani) Recomand doar daca esti la inceput de drum si vrei sa te ,, calesti" si totodata sa te pregatesti pentru un job mai bun platit corespunzator.

22.12.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Merita doar daca nu ai experienta deloc si vrei sa incepi sa lucrezi.

Locuri de munca Teleperformance Romania
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Genpact Romania
Operator Asamblare
Nu prea multe:-Loc pentru fumat-cantina-tonomate de cafea
Colegi de treaba
Junior product manager
Oameni open, gata sa te ajute, management ok, mediu de lucru relaxant, salariu ok; implicare;
Inginer proiectare
Operator Retele ...