Valoris Center

• Tel.: 021.529.9929
    Site: www.valoris.ro

Evaluari companie Valoris Center

O idee proasta sa lucrezi intr-un astfel de call center.

14.10.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Program flexibil, colectiv dragut

Contra
Salariu trebuie marit, pauzele ar trebui marite, bonusurile din vanzari ar trebui acordate si nu taiate, oamenii buni ar trebui remunerati nu penalizati, zilele de concediu ar trebui sa se acorde nu sa ti impute atunci cand nu au ei baza (proiect) si nu ai activitate, computerele ar trebui schimbate deoarece sunt foarte vechi (ruleaza Windows pe ele), scaunele ar trebui deasemenea schimbate. Trebuie sa ti se acorde sansa de a avansa dupa o perioada de timp, lucru care nu se intampla decat daca ai pile la manager. Ar trebui schimbat Managerul!

Ca si salarizare exista o parte fixa de 920 de lei (program full) + 75 de lei bonus caliate apel+75 grad de incarcare (de retinut faptul ca iei acest infim bonus daca lucrezi 7 ore jumate /zi toata luna, lucru imposibil tinundu-se cont de faptul ca nu ai pauze intre apeluri. Apelul intra in mod automat dp ce ai terminat discutia cu anteriorul. Nu ai timp sa iti tragi sufletul, lucrezi ca robotul) + 75 lei comision din vanzari (asta in cazul in care ai targetul atins de 100%, target pe care nimeni nu il atinge. Vei putea face cam 30% din target asa ca e simplu sa iti faci un calcul ..30% din 75 de lei).

Salariu se calculeaza dupa regula de trei simpla astfel ca daca tu lipsesti 5 ore intr-o luna, o ora iti este calculata cu un sfert peste decat ceea ce iei in cazul in care lucrezi. Trebuie sa mergi la munca 2 sambete pe luna la un program de 4 ore, ore care nu iti sunt platite ca ore suplimentare ci ca ore normale. In aceasta companie nu se platesc orele suplimentare, nu iti este acordat lunar salariu corect.

Exista o clauza care te obliga dupa semnarea contractului sa ramai in companie timp de 12 luni, astfel ca daca vrei sa pleci platesti o clauza de 3000 de lei. Mai pe scurt accepti conditiile mizere de munca si salarizare si stai sclav un an de zile la ei, altfel te dau in judecata. Acolo nu exista oameni mai vechi de un an, iar care sunt vechi sunt fie manegerii fie team-leaderi! Bafta daca ai de gand sa te legi la cap fara sa te doara

Mariti salariu, acordati bonusurile din vanzari integral fara sa mai modificati targetul in ultima zi din luna, mariti pauzele si acordati atentie angajatilor (nu sunt carne de tun). Remunerati oamenii buni,ajutati sa avanseze si fidelizati astfel de persoane printr-un sistem real de bonusare/comisionare. Incercati sa ascultati si parerile angajatilor.

Full time - Agent call center - Bucuresti

Sediul OK, e nevoie sa investiti si in angajati

30.08.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Doar sediul si dotarile sunt decente (PC-uri, birouri, scaune)

A fost un mediu de lucru foarte placut de unde am invatat foarte multe.

26.06.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Am fost recompensat pentru fiecare task facut - sunt foarte corecti din acest punct de vedere. Mai mult decat atat este printre singurele companii in care cuvantul promovare chiar exista.

3 luni la ei pe proiectul Romtelecom.

03.04.2014 - Fost angajat Part time Util (0)

Pro
Colectivul.
Alceva in afara de colectiv nu ai ce aprecia acolo.

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Process Assistant AR
program de lucru flexibil, echipa tanara
Gestionar
nu exista nimic pozitiv
Stai o mare din timp degeaba
Specialist produse ...
System Administrator