Vauban

• Site: www.vauban.ro

Evaluari companie Vauban

De ocolit pentru oricine, inclusiv entry-level (partea de proiecte interne)

12.02.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salarii decente in functie de negociere
Locatia centrala

Contra
CEO-ul francez care are ultimul cuvant in orice decizie, inclusiv cele care nu au legatura cu expertiza sau cunostintele lui
Sediul neingrijit
Nu exista procese sau proceduri concrete pentru nimic

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Dinu Simona - Reprezentant oficial
Miercuri, 13 Feb 2019
Multumim pentru evaluare. De la 01ianuarie 2019 Vauban s-a alaturat grupului international GFI Informatique iar patea de software development a fost separata fiind o companie independenta numita EasyDO Techhnologies. Partea de proiecte interne de care se vorbeste nu mai face parte din Vauban. Pe de alta parte parerea este subiectiva, a se citi si parerile alor oameni care lucreaza pe proiecte interne si sunt multumiti.

Sediul se va muta in scurt timp intr-o noua locatie centrala si moderna aflata tot la Universitate, se lucreaza in acest sens.

Companie ok pentru studenti

06.02.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Flexinilitate
Salariu
Echipa

Dinu Simona - Reprezentant oficial
Miercuri, 13 Feb 2019
Multumim penru feed-back insa 95% din angajatii nostru nu sunt studenti ci consultanti cu experienta.Pe aria de customer support avem proiecte pe zona de support functional sau tehnic cu limbile franceza si germana. Poate in aria de proiecte cu germana se pot angaja studenti, bineinteles daca au skilluri de minim B2 pe aceasta limba. Programul este in schimb full-time..Consultantii au alocat un Sales Account Manager cu care tin legatura indeaproape si sunt discutii trimestriale oficiale insa sunt conectati in mod permanent cu Sales-ul care poate fi sunat oricand si este disponibil de cate ori este nevoie. Disponibilitatea de a comunica trebuie sa fie reciproca.

Ideal pentru startul unei cariere in IT.

12.01.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- Libertatie de actiuni
- Echipa prietenoasa

Salutare, Prima mea interactiune cu Vauban m-a impresionat intr-un mod placut. Echipa este primitoare, dornica sa te ajute, iar CEO-ul este un lider axat pe rezultate, un bun lider. Salariul poate fi motivant daca aduci in companie un plus. Recomand cu incredere firma Vauban, nu e o companie perfecta caci acolo lucreaza oameni imperfecti, dar sunt oameni deosebiti!

15.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Esti apreciat pentru munca depusa, primesti mereu un feedback- fie pozitiv, fie negativ de la manager. Comunicarea e buna, in echipa.
Mereu se imbunatatesc procesele de management.

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Angajat de aproape 2 ani si sunt foarte multumit

04.09.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- Am fost angajat foarte repede
- Salariul e ok (depinde de negocierea)
- Locatia centrala
- Bonuri de masa
- Curs de cobol
- Multe oportunitati si proiecti
- Deschis pentru discutii
- O data pe luna se organizeaza teambuildinguri

Project manager
Noi produse Telco & IoT
Te poți angaja fără experienta, primești training si colectivul este plăcut.
Colegi prietenosi.Mediu de lucru placut.
Manager magazin
Analist