Vauban

3.5
  • Site: www.vauban.ro

Evaluari companie Vauban

Salutare, Prima mea interactiune cu Vauban m-a impresionat intr-un mod placut. Echipa este primitoare, dornica sa te ajute, iar CEO-ul este un lider axat pe rezultate, un bun lider. Salariul poate fi motivant daca aduci in companie un plus. Recomand cu incredere firma Vauban, nu e o companie perfecta caci acolo lucreaza oameni imperfecti, dar sunt oameni deosebiti!

15.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Esti apreciat pentru munca depusa, primesti mereu un feedback- fie pozitiv, fie negativ de la manager. Comunicarea e buna, in echipa.
Mereu se imbunatatesc procesele de management.

Contra
Totul este exact asa cum trebuie. Nu e perfect, dar e bine.

Full time - Office manager - Cluj-Napoca
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Angajat de aproape 2 ani si sunt foarte multumit

04.09.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- Am fost angajat foarte repede
- Salariul e ok (depinde de negocierea)
- Locatia centrala
- Bonuri de masa
- Curs de cobol
- Multe oportunitati si proiecti
- Deschis pentru discutii
- O data pe luna se organizeaza teambuildinguri

Dacă ești contractor nu are cui să-i pese de tine

25.08.2018 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Cel mai mare plus pe care nu l-am văzut menționat: dacă ești contractor și ai probleme cu clientul și renunță la tine, Vauban te internalizează și îți dă altceva de făcut - ca să te dea Vauban afară trebuie să faci lucruri grave
Companie ok pentru poziții entry level
Curs de cobol de 3 luni dacă ești dispus să lucrezi apoi la client pe așa ceva
Locație centrală, lângă Cișmigiu
Plata la finalul lunii în curs a salariului și bonurilor de masă
Posibilitate decontare transport (RATB+Metrorex/benzină nu știu) dacă lucrezi la client

Dinu Simona - Reprezentant oficial
Miercuri, 05 Sept 2018

Multumim pentru feed-back. Doresc sa fac cateva precizari:

Relatia cu consultantii se gestioneaza de mai multi Sales Account Manageri. Pentru fiecare client se asigneaza un om care este transparent si foarte deschis si pe care consultantii il pot contacta oricand. Nu se pune problema ca un om sa gestioneze 300 de oameni, nu exista asa ceva.
Informari, email-uri din partea companiei se trimit lunar pe adresele Vauban insa ele trebuie consultate. De asemenea exista evenimente lunare la care toti angajatii au acces. Exista cu fiecare consultant cel putin doua discutii pe an si reiterez, Sales Accountul este foarte deschis la discutii si poate fi contactat oricand. Nu se intampla niciodata ca Sales Account Managerul sa nu raspunda la telefon, subliniez ca deschiderea oamenilor este foarte mare.
Partea de negociere/evaluare este rapida si foarte putin birocratica si se face o data pe an.

Legat de partea de contracte, acestea evident sunt confidentiale . Nu inteleg remarca. Nu stiu ce companie in lumea aceasta ofera acces la contracte angajatilor.

Orice companie isi doreste profit, este evident. Vauban este recunoscuta in piata ca o companie care se comporta bine cu angajatii/ colaboratorii si ofera un raport calitate-pret excelent. Anul acesta Vauban a marit toate salariile angajatilor cu 6% pentru a contrabalansa pierderea deducerii de impozit, actiune pe care alte companii de renume nu au adoptat-o. De asemenea Vauban a oferit transparenta in acest sens si o comunicare permanenta pe acest subiect.
De asemenea pe site-urile financiare exista informatii legate de partea de profit si se pot face calcule simple din care reiese strategia companiei. Vauban este in primul rand o companie echilibrata atat in relatia cu angajatii cat si cu clientii.
Comentariile legate de profit sunt simple presupuneri.
Legat de sfaturi sunt de acord ca lucrurile pot fi in permanenta imbunatatite.

O zi placuta,
Simona

Am fost angajat pe baza de test tehnic online, deci ideea de subiectivism cade. La multe super-mega-companii un angajat HR indispus/arogant iti poate distruge cariera. Poti invata multe tehnologii, poti accesa industrii si clienti mari si multe oportunitati, ceea ce nu poate decat sa te ajute pe viitor, asa ca sa fim recunoscatori. Este o firma de leasing personal, deci trebuie sa te orientezi in directia de a lucra cu clienti. Altfel esti contra trendului (poate de aici vin neintelegerile unora).

02.08.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
1. Top tehnologii
2. Top industrii
3. Top clienti
4. Program super.

Pentru inceput este o alegere buna

21.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colectivul este tanar si jovial, gasesti experiente similare

Inside Sales
Colegi faini in echipa de support cu multa experienta, managementul din afara ok.
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Office assistant
Agent Servicii Clienti