Veo Worldwide Services

BPO & Servicii

• www.veoworldwide.ro

Evaluari companie Veo Worldwide Services

Intr-un singur cuvant - COMUNISM!

31.03.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colegii din echipa pe care am gestionat-o au fost foarte ok.

Contra
Management foarte slab
Orientare catre oameni - 0.
Salarii mici comparativ cu alte multinationale
Lipsa crunta de flexibilitate

- Acordati o sansa de afirmare managerului de sit - poate sa faca mai mult decat sa "spioneze" oamenii care merg la baie, in pauza de masa, la ce ora vin, de ce nu sunt pe scaun etc
- Dati o raita prin multinationalele adevarate - flexibilitate, respectarea echilibrului munca - viata personala, beneficii extra salariale, libera exprimare etc
- Trainiguri pt management! People skills... 0.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Veo - distrugator de creativitate, o echipa de individualitati

23.03.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Posibilitatea de a acumula experiente internationale, de a calatori si de a invata legislatie europeana.

Este mai mult call center decat o companie serioasa. Nu respecta deloc legislatia romaneasca. Oamenii sunt dati afara usor, trainingurile sunt f slabe sau deloc, o spun ca manager. Mediu de lucru ostil, nu se respecta pauzele, de fapt nu ai voie la pauze decat la cea de jumatate de ora din timpul tau. Nu ti se recunosc rezultatele, nu exista crestere salariala deloc decat daca ai multi ani de zile in companie si ti-ai facut relatii si pile. Managerul de sit nu face altceva decat sa dea raita prin cladire toata ziua si sa inspecteze cine este la baie, la fumat si cine a avut curajul sa stea mai mult in pauza.

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Aproape de Piata Muncii metrou, sit nou dar degeaba, nu ai voie sa te bucuri de ceea ce are de oferit, iti ia doar ochii crede-ma.

Companie mare-cu aspiratii de multinantionala, mediu de lucru stresant, colectiv ok

07.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Bun pentru inceput- ca si start-level,
Training-uri
Colectiv tanar

Colegi ok managementul roman si cel din Franta not ok. Esti luat in sedinte si orice ar fi e vina ta pt orice nu i convine clientului.

07.02.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Colegi ok, salar ok, program lucru ok.

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Project manager
mediul de lucru
Manager proiect
- salariu ok- posibilitati de invatare/schimbare de pozitie,echipa- programe CSR- atmosfera, colegi
Associate Business Analyst Intern
Un loc unde te poti dezvolta profesional excelent.
Specialist Marketing
Customer Care Specialist