Veo Worldwide Services

• www.veoworldwide.ro

Evaluari companie Veo Worldwide Services

Veo - distrugator de creativitate, o echipa de individualitati

23.03.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Posibilitatea de a acumula experiente internationale, de a calatori si de a invata legislatie europeana.

Contra
Orice initiativa este considerata o amenintare la adresa unei conduceri rudimentare, prost pregatite si lipsita de viziune. Interesele personale primeaza, creativitatea este reprimata si toate deciziile constructive si importante vin mereu din exterior.

Sa-si puna in valoare resursele umane si sa le aprecieze, sa nu mai distruga spiritul de echipa, sa asculte macar feed-back-ul primit. Sa respecte ghidul de valori pe care il promoveaza.

Full time - Category Manager - Timisoara

Este mai mult call center decat o companie serioasa. Nu respecta deloc legislatia romaneasca. Oamenii sunt dati afara usor, trainingurile sunt f slabe sau deloc, o spun ca manager. Mediu de lucru ostil, nu se respecta pauzele, de fapt nu ai voie la pauze decat la cea de jumatate de ora din timpul tau. Nu ti se recunosc rezultatele, nu exista crestere salariala deloc decat daca ai multi ani de zile in companie si ti-ai facut relatii si pile. Managerul de sit nu face altceva decat sa dea raita prin cladire toata ziua si sa inspecteze cine este la baie, la fumat si cine a avut curajul sa stea mai mult in pauza.

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Aproape de Piata Muncii metrou, sit nou dar degeaba, nu ai voie sa te bucuri de ceea ce are de oferit, iti ia doar ochii crede-ma.

Companie mare-cu aspiratii de multinantionala, mediu de lucru stresant, colectiv ok

07.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Bun pentru inceput- ca si start-level,
Training-uri
Colectiv tanar

Colegi ok managementul roman si cel din Franta not ok. Esti luat in sedinte si orice ar fi e vina ta pt orice nu i convine clientului.

07.02.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Colegi ok, salar ok, program lucru ok.

Firma extrem de neserioasa care se ascunde sub fatada unei companii mari cu valori si proceduri clare. Nu este absolut deloc cazul, haosul domneste in toata regula.

31.01.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
As vrea sa spun ceva pozitiv despre ei, din pacate nu am ce.

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Genpact Romania
EchipaPartea de HR/support
Proiecte interesantePractici limba strainaColegi faini
Mediu placutZile libere destul de multePersonal ok
Casier
DevOps engineer