Vodafone Romania

Telecomunicatii

• www.vodafone.ro

Evaluari companie Vodafone Romania

Perfecta pentru studenti care vor sa lucreze 3-6 luni, nu mai mult.

17.04.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Am lucrat pe mai multe posturi, de la Business Consultant , la Sales Advisor, la Trainer, iar de aici deduc anumite lucruri pro:
- Oamenii din vodafone sunt ok, echipe cat de cat inchegate si care isi fac treaba.
- Pachet salarial motivant daca iti faci targetul(pentru sales si pentru call center) , daca nu pachetul salarial e mizer, acum depinde, pentru un student care are ca prim job call centerul, eu eram in anul 2 de facultate pe atunci salariul era destul de bun, era undeva la 1400 pe partea de call center cu anumite targete daca e faceai ajungeai la 1700, dar alea nu le faceai niciodata, doar 2,3 persoane din 70 din departament reuseau lucrul ala si nu erau cu recurenta.
-TL ul managerii incerca sa te ajute, oricum de cand am plecat eu s-au schimbat multe de vreun an si jumte, dar asa era pe vremea mea.
-Job unde nu-ti trebuie studii, dar foarte rau daca ramai pe el dupa ce ti-ai terminat studiile.

Contra
- Era mai mereu presiune pe capul tau oriunde lucrai sa-ti faci targetul, nefacand targetul la finalul lunii managerii, unii din ei te faceau sa te simti ultimul om.
- Pentru cineva cu studii superioade, sales si call center nu sunt joburi de viitor cu salarii bune, de fapt experienta de la Vodafone nu m-a ajutat , m-a tras in spate avand in vedere ca eu am terminat specializare pe conta si adm, afacerilor, iar toti la care am fost l interviu nu aveau la ce sa se uite in CV, joburile erau cam inesistente pentru companiile care se respecta.
- Lucrand aici si neavand al background o sa-ti gasesti doar joburi cu clientii, iar la un moment dat te saturi.
- Nu ti poti lua liber de sarbatori, lucrezi pe 24 decembrie 31 decembrie si in zilele de dinainte de paste de zici ca vine rezboiul.
- Stresul e la cote intinse, targetele din lunile cu sarbatori sunt aberante si greu de facut.
-Foarte multi fac frauda pe vanzari, iar cand vor sa plece, Vodafone le pune in carca fraudele pentru care trebuie sa plateasca pentru ele.
-Colegi de treaba, dar majoritatea care sunt trecuti de 25 de ani au un iq mic si vor ramane etern in sales sau call center pentru ca nu au studii superioare.
-Oportunitatile de avansare sunt 0 barat, foarte greu treci pe un alt post, trebuie sa ai pile sau sa fii singura solutie.
-Nu inveti nimic, decat sa pacalesti clienti si cam atat, pe mine m-au ajutat banii castigati deoarece am ales sa ma perfectionez intr-o alta limba straina decat engleza si sa invat excel foarte bine deoarece conteaza pentru unde eu imi doresc sa fiu si am reusit, experienta de la Vodafone nu prea te ajuta cu nimic.
- Clienti nebuni si recalcitranti, eu am scapat de ei :))

Nu mai consideratii angajatii niste roboti.

Full time - Sales advisor - Bucuresti

Cea mai frumoasa experienta

03.04.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
M-am simtit in largul meu lucrand la acea Companie Multinationala. Colegii sunt extraordinari, team leaderii sunt mereu acolo pentru tine si iti vin in ajutor de fiecare data cand ai nevoie.
Ti se ofera libertatea de a spune ceea ce gandesti, iti sunt ascultate opiniile, este un tot unitar.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Vodafone Romania

Am lucrat in call center, colectivul este ok, se realizeaza multe activitati si iesiri cu colegii, ceea ce ii apropie pe oameni. Se fac teab building-uri, petreceri. Ca si operator, nu este foarte greu ceea ce trebuie sa faci. Stai in fata calculatorului, cu castile pe urechi si vorbesti cu clientii. Se fac training-uri, nu intra nimeni la casca nepregatit. Loc de munca potrivit pentru studenti

23.03.2018 - Fost angajat Part time Util (6)

Pro
- salariu bun pentru cineva care nu se intretine doar din el (student care primeste si de la parinti)
- flexibilitate pentru studenti
- intelegere, sefi ok, colegi ok

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Am lucrat 6 ani in cadrul companiei timp in care am invatat sa devin mai responsabila si am invatat multe tehnici de negociere

23.03.2018 - Fost angajat Part time Util (6)

Pro
Mediu de lucru placut, program flexibil

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Training la standarde ridicate.

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Training ul neasteptat de perfect.

QA Automation Engineer
- salarii platite la timp (chiar cu o zi doua in avans)- program flexibil- colegii sunt foarte bine ...
Trainee
Organizare foarte buna, oameni deschisi, buna comunicare
Operator xerox
Pachetul salarial compus din bonusuri +sporuri + prime