Webhelp Romania

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Experienta in Webhelp pe limba franceza

21.09.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediul de lucru este ok, birourile ok
Colegii sunt de treaba in marea majoritate, nu am avut probleme

Contra
Mi se pare ca presiunea pusa pe angajati nu este justificata

Mai mult accent pe managementul de personal si motivarea acestuia

Full time - Customer Service Representative - Bucuresti

Customer care la Webhelp (in Bucuresti)

24.07.2016 - Angajat Full time Util (1)

Pro
Colegi minunati, proiecte interesante, salariu bunicel

Recomand compania, e un CC clasic

27.06.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Am fost angajata la Webhelp in urma unei selectii simple, deloc complicate. M-au acceptat, desi eu eram disponibila abia peste vreo luna.
Mi-au propus o prima de instalare, pentru ca nu locuiam in Bucuresti. Si-au respectat toate angajamentele fata de mine in materie de salariu, formare, etc.
Lucrez pe proiectul S****** si e o atmosfera de lucru foarte placuta. Am invatat foarte multe lucruri noi, asta pentru ca e mereu cineva dispus sa te ajute. In final asta depinde si de tine, cum te integrezi, cum ceri ajutor, etc. Eu mereu am fost pozitiva si amabila. Am vazut ca anumiti angajati se plang ca indicatiile se dau tipand, nu-i contrazic pentru ca nu cunosc activitatea din proiectele respective. Pot spune ca in proiectul la care lucrez atitudinea generala este una linistita si respectuoasa. Sunt foarte flexibili, permitand concedii de studii, acordand zile libere sau schimburi de ture etc.
Au sediul in Piata Victoriei. Cladirea e ok, atmosfera placuta.
Colegii sunt ok mai toti, cu exceptia catorva francezi care sunt mai aroganti, sufera de sefie si au inca un soi de instinct 'colonizator' din cauza caruia ne privesc pe noi, romanii, ca pe niste salbatici lipsiti de disciplina care trebuie pusi la punct si tinuti sub control.

Un loc de munca sigur.

06.03.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Sediu, prima in functie de performante, abonament transport, salariu+ tickete intotdeauna la timp, posibilitati de promovare.

Trainguri, cursuri, coaching, salariu OK si prime

21.04.2015 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Multe traininguri si coaching-uri individuale, cursuri de franceza. Prime de performanta si prime de recomandare (primesti bani daca recomanzi pe cineva si se angajeaza).

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Genpact Romania
Mediu profesionistColectiv smart
- Mediu tanar si dinamic, colectiv super ok- Compania este in dezvoltare- Management ok
Departament achizitii
- Dezvoltare profesionala- Calatorii si training-uri internationale- Manageri competenti- Mediul de ...
Call Center Department
IT Senior Business ...