Webhelp Romania

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Webhelp Romania

Experienta proasta, chiar si pentru studenti (entry level).

24.06.2019 - Fost angajat 2015 - Full time

Pro
- job bun pentru studenti intrucat iti permit sa lucrezi si part time si sa recuperezi in cazul in care ai nevoie de cateva ore libere pentru facultate.
- fiecare proiect are atat oile sale negre, cat si oameni mai competenti.

Recomand compania celor din Galati intrucat salariile sunt totusi mai ridicate fata de cele din alte domenii, iar programul este stabil (chiar si in ture), avand in vedere situatia locurilor de munca.

Contra
Galati
- team leaderii de pe proiectele din Galati conduc printr-o mentalitate comunista si teroare, tipa la angajati si le pun bete in roate (ii priveaza de la a lua prima de productivitate) daca nu isi indeplinesc task-urile la timp sau daca pur si simplu ii displac);
- aceeasi team leaderi sunt terifiati de management-ul din Bucuresti si la orice vizita sunt extrem de tensionati, pun presiune pe angajati;
- angajatii care sunt mai apropiati de team leaderi si vorbesc lucruri rele despre colegii lor in fata TL-lor sunt protejati; astfel se creeaza o ura si disconfort la locul de munca;
- directoarea sediului nu are skills de lider, se impune prin frica in fata majoritatii angajatilor.
-Salariile sunt mizerabile, chiar si pentru vorbitori de limba franceza (pe back office).

Bucuresti
- team leaderii din Bucuresti sunt mult mai relaxati, dar pot pune si ei presiune in anumite situatii. Bonusul de productivitate se poate lua mult mai usor aici fata de departamentele din Galati, intrucat nu se pun piedici celor care au isi indeplinesc target-ul.
- Project Managerii sunt destul de prietenosi si intelegatori
- salariile sunt putin mai ridicate fata de Galati, dar nu cu mult.

Ambele proiecte pe care am lucrat atat in Galati, cat si in Bucuresti au o majoritate feminina in echipa, ceea ce duce catre un mediu putin echilibrat si mai tensionat.

Curatenie generala in echipele de team leaderi (superviseurs), cat si pentru specialistii de quality.
Fie le faceti training-uri de people management, time management, emotional intelligence, fie cautati persoane mai competente care au capacitatea de a motiva oamenii si de a ii ghida prin logica si transparenta.

Fost angajat 2015 - Full time - Galati - Customer advisor with English and French (back office) and Expert Metier
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Cam complicat

24.06.2019 - Fost angajat 2019

Pro
Nu am gasit lucruri pozitive

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Ok pentru studenti...si pentru cei la inceput de cariera

20.06.2019 - Angajat - Full time

Pro
mediu de lucru prietenos

Technical support

08.06.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Colaborare intre colegi

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Bucuresti,

Bucuresti, Brasov,

Bucuresti,

Consilier client

07.06.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Program flexibil

Locuri de muncă