Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Cel mai mult mi-a placut colegii cu care am lucrat.

22.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Profesionalism
Seriozitate
Corectitudine

Contra
La contra ar fi salariul dar daca ai experienta mai creste.

Full time - Customer support - Iasi
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Management defectuos

19.06.2018 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
Salariul, colegi bine pregatiti.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Webhelp Romania

Companie prezentata ca fiind ideala la interviu, dar in cadrul careia cererile de concediu nu iti sunt aprobate pentru perioada dorita, posibilitati de promovare nu exista si mediul de lucru e stresant si deloc placut

19.06.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Poate doar programul putin flexibil....invoirile si modificarile de program sunt aprobate in 2 cazuri din 10..

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Am lucrat 10 ani acolo si nu regret.

08.06.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Regret ca am plecat de acolo.
Fata de alte companii, in Webhelp nu e haos. Totul e foarte bien organizat, de la cererea de concediu si pana la plecarea din shiftul de seara. Cred ca cei care au postat lucruri negative nu stiu ca la alte companii trebuie sa faci 3 cereri pentru o saptamana de concediu sau ca dupa shiftul de seara, daca e prima oara pentru tine, nu te informeaza nimeni de unde sa te duci sa iei Bus ul. Si pleci cu taxiul la 12 noaptea pe banii tai. Asa ceva nu se intampla la Webhelp. De la traininguri si perioadele de dupa training asa numitele Marguerite, totul e bine pus la punct. In alte companii e un haos de nedescris si numai daca ai lucrat la Webhelp iti poti da seama de cat de important este sa ai o legatura stransa cu anagajatii si ei sa fie bine informati asupra a tot ce trebuie sa stie, sa le usurezi munca pe cat poti. Credeti-ma... in alte firme nu doare aproape pe nimeni de tine... esti pe cont propriu si daca nu ai fost informat si ai pierdut ceva... asta e
Daca intr-o zi nu ti-e bine poti sa pleci si sa fii sigur ca nu esti comentat in spate ca ai indraznit sa te simti naspa intr-o zi.
Salariul este la timp acordat, bonurile la fel, cei din management au foarte mult bun simt. Cine scrie altceva, sunt convinsa ca nu a lucrat in alte locuri ca sa poata face diferenta.

Experienta Webhelp (Bucuresti)

05.05.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Trainingurile sunt destul de ok.
Unii colegi pe care te poti baza.

Locuri de munca Optima Solutions Services SRL
Optima Solutions Services SRL
Business Partner
- Salariile sunt mari
Mediu placut, cafea, ceai , aproape de metrou
Vanzator
Colegii buni si lucru aproape
Operator call center
Account Manager