Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Loc ok pentru inceput, dar pentru un timp scurt

10.07.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Primesti salariul la timp
Daca ai noroc gasesti oameni faini

Contra
Managementul lasa de dorit
Salarii mici
Oportunitati de promovare reduse sau bazate pe prietenii

Cereti constant feedback angajatilor

Full time - Back-office agent - Bucuresti

Lucrezi ca un robot 8 ore, din care 6-7 ore le petreci la telefon cu diversi clienti, majoritatea enervati si pregatiti sa iti umple frigiderul. Te simti supravegheat este putin spus, cand ajungi la munca te loghezi intr-un program de monitorizat activiatea (TimeRec) si de fiecare data cand pleci de la birou trebuie sa te pui in pauza (chiar si la tigara). Ai pauza 40min la cele 8 ore in care trebuie sa mananci si sa iesi la tigara in ziua respectiva

09.07.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Accepta efectiv pe oricine la interviu, nu trebuie sa ai cunostinte in nimic
Am avut noroc in echipa de oameni deschisi si amuzanti care ajuta la trecerea timpul mai repede

Nu recomand , nici daca esti la inceput de drum

04.07.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
Primesti salariul la timp

Un loc bun pentru incepatori dar nu e de ramas mai mult timp

02.07.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Unii colegi cu care poti poti lega prietenii bune, atmosfera in general ok

conditii contractuale bune, mediu stresant

27.06.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- dresscodeul foarte decent desi un pic cam strict, aproape ca la firmele de avocatura, lungimea fustei, sa nu fie briz brizuri etc
- nu am vazut discriminare, bravo, angajati de toate varstele au o sansa, la fel si cei fara sau cu putina experienta, la fel si cei cu multa experienta evaluati ca supra calificati la alte firme, nu am vazut nici hartuiala sexuala subtila cum exista in alte companii
- contract pe perioada nedeterminata din cate imi amintesc, e posibil in functie de proiect sa fie contract pe perioada determinata o perioada si apoi sa se prelungeasca...
- salariu destul de bun, 2100-2200 fulltime in 2014
- locatie centrala, aproape de Piata Victoriei
- orarul bine planificat, se respecta cele 2 zile libere consecutive cerute de lege, ceea ce alte companii nu fac, daca lucrezi sambata sau duminica
- se poate promova in interiorul companiei, e mai greu sa ramai pe postul pe care ai promovat la inceput, trebuie sa fii foarte bun dar am vazut si oameni care erau in 2010 agenti iar in 2014 erau responsabili de calitate, HR, supervizori, project manageri deci se poate
- se concediau imediat cei care furau mancarea colegilor, bravo pentru asta
- poate fi un loc de munca sigur si bine platit daca rezisti la cerintele si ritmul de lucru de acolo

Locuri de munca TELUS International Europe
TELUS International Europe
Order Support with English
Salariu okColegii ok (cand aveau timp sa respire)Pauzele se puteau jongla usor datorita ...
- seriozitate: salariu, beneficii, platite la timp- multe lucruri noi de invatat- mediu foarte ok: ...
Salarii bune, program flexibil
Economist