Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Am lucrat 10 ani acolo si nu regret.

08.06.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Regret ca am plecat de acolo.
Fata de alte companii, in Webhelp nu e haos. Totul e foarte bien organizat, de la cererea de concediu si pana la plecarea din shiftul de seara. Cred ca cei care au postat lucruri negative nu stiu ca la alte companii trebuie sa faci 3 cereri pentru o saptamana de concediu sau ca dupa shiftul de seara, daca e prima oara pentru tine, nu te informeaza nimeni de unde sa te duci sa iei Bus ul. Si pleci cu taxiul la 12 noaptea pe banii tai. Asa ceva nu se intampla la Webhelp. De la traininguri si perioadele de dupa training asa numitele Marguerite, totul e bine pus la punct. In alte companii e un haos de nedescris si numai daca ai lucrat la Webhelp iti poti da seama de cat de important este sa ai o legatura stransa cu anagajatii si ei sa fie bine informati asupra a tot ce trebuie sa stie, sa le usurezi munca pe cat poti. Credeti-ma... in alte firme nu doare aproape pe nimeni de tine... esti pe cont propriu si daca nu ai fost informat si ai pierdut ceva... asta e
Daca intr-o zi nu ti-e bine poti sa pleci si sa fii sigur ca nu esti comentat in spate ca ai indraznit sa te simti naspa intr-o zi.
Salariul este la timp acordat, bonurile la fel, cei din management au foarte mult bun simt. Cine scrie altceva, sunt convinsa ca nu a lucrat in alte locuri ca sa poata face diferenta.

Contra
Motivul plecarii a fost salariul care mi s-a parut insuficient. Nu am ce reprosa altceva.

Mai multe traininguri in care angajatii sa fie informati asupra punctelor bune pe care le are firma... poate asa nu vor mai fi tentati sa plece dupa un an sau doi din firma crezand ca in alte firme e mai bine... nu e mai bine, de abia cand ajungi in alte firme iti dai seama de plusurile Webhelpului in fata acestora.

Full time - Agent Servicii Clienti - Bucuresti
Perioada de munca este de peste 10 ani.

Experienta Webhelp (Bucuresti)

05.05.2018 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Trainingurile sunt destul de ok.
Unii colegi pe care te poti baza.

Un job ok pentru cei fara experienta in munca.

25.04.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu primit la timp. In cazul in care erau oarece intarzieri se anunta din timp.

Evenimente in perioada petrecuta

06.04.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Te roaga sa ramai angajat, nu iti trebuie niciun studiu sa ajungi aici.
Training profesionist-
Salariu 1200 lei, bonusurile se realizeaza dar nu in primele luni, bonuri de masa in valoare de 240 de lei

Atmosfera de multinationala cu management tipic romanesc.

28.03.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
Mediul mai putin stresant decat in alte firme de acelasi calibru, salariile sunt in functie de proiect. De exemplu pe un proiect in limba engleza, salariul era de 2000 Ron+bonuri de masa si decont transport. Nu e nici grozav, dar nici mai rau ca la altii.

Locuri de munca TELUS International Europe
TELUS International Europe
Order Support with English
Salariu okColegii ok (cand aveau timp sa respire)Pauzele se puteau jongla usor datorita ...
- seriozitate: salariu, beneficii, platite la timp- multe lucruri noi de invatat- mediu foarte ok: ...
Salarii bune, program flexibil
Economist