Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Bataie de joc intr-o companie care are pretentii de a se numi "multinationala"

25.11.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Experienta sociala - Colectiv mare (majoritatea fete)
Exersarea limbii franceze
Job perfect pentru persoane fara experienta in munca si studenti sau part-time

Contra
Test de limba stufos pentru o activitate de back-office - gramatica ( in cea mai mare parte) intelegere text si ascultare

Munca multa (de robot) - bani putini pentru o pozitie care necesita cunoasterea unei alte limbi straine inafara de limba engleza.
Program in 2 ture , respectiv 08:16 si 14:22(taxi asigurat) care, raportat la 1 luna de zile, nu era distribuit in mod egal
Obligativitatea de a lucra 4 zile pe luna cate 10 ore/zi ( cu o zi libera acordata, dar nu la alegere, cand voiau ei)
Pauza raportata la 8 ore de munca - 40 min ( in care se include si pauza de masa)

Respectarea, aprecierea si stimularea angajatilor pentru munca pe care o depun conteaza foarte mult in productivitatea acestora.

Full time - Operator introducere, prelucrare si validare date cu limba franceza - Galati
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Webhelp a fost primul meu loc de munca. Aici am gasit oameni intelegatori, dornici sa ma ajute si sa ma sustina. Totodata am creat si legaturi de prietenie cu cativa dintre acestia. Per total, am ramas cu o impresie placuta despre ceea ce inseamna munca intr-o companie multinationala.

22.11.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Proiectele pentru care se fac de obicei angajari sunt usoare, ai parte de training cu un coleg sau cu un supervizor timp de cateva zile (1-3 zile, in functie de complexitatea programelor cu care vei lucra), apoi ai parte de suportul lor pe parcurs. Mediul de lucru este placut, curat si ingrijit.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Webhelp Romania

Se axeaza pe parte de vanzari ceea ce nu mi se potriveste foarte mult.

03.11.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Mediu de lucru placut, colegi sunt ok si saritori, si primirea de bonusuri daca iti atingi target-ul

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Un job atat de futil incat nu reusesc sa gasesc un contracandidat pentru ultimul loc al clasamentului.

26.10.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
- iti merge vechimea in munca
- o oaza pentru masochistii care iubesc sclavia

Experienta OK pentru studenti/job part-time dar ATAT

12.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
-majoritatea colegilor ok, inca studenti, tineri

-salariile platite la timp + bonus de performanta care se atinge usor

-sediu central

-depinde de proiect/perioada anului, nu e

Locuri de munca Optima Solutions Services SRL
Optima Solutions Services SRL
Farmacist
Program informatic bine pus la punctPromotii avantajoase, usor de recomandat la pacientiPreturi ...
Agent Servicii Clienti
- salarii cat de cat ok pe unele departamente- colectiv tanar
Customer Service Agent
O companie care ofera sanse egale tuturor, indiferent de studii sau de experientaTraineri si ...
Operator call center
Account Manager