WPG Solutions

• Tel: 0726.534.340
    Site: www.worldpgl.com

Evaluari companie WPG Solutions

Consilier clienti cu limba franceza

15.03.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Se lucreaza de acasa, program flexibil, organizare si comunicare super ok, colegi faini. In general cand lucrezi de acasa, poti sa te simti relativ deconectat de restul colegilor insa cu cei de la sediu se colaboreaza foarte bine- raspund prompt cerintelor pe care le am, atat colegii de pe proiect cat si cei din HR/superviseri/manageri.

Contra
Uneori volumul de munca este prea mare, in perioada sarbatorilor, insa lucrurile se balanseaza pe parcursul anului.

Pana acum, ce sugestii am avut, au fost implementate daca nu pe loc, in decurs de cateva saptamani am vazut schimbari. Motiv pentru care nici nu-mi doresc sa-mi schimb locul de munca.

Full time - Consilier clienti - Bucuresti

Un loc prietenos de munca, foarte potrivit pentru inceput de cariera.

14.02.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Echipa diversa si prietenoasa, management de calitate si intelegere.

Company Culture is improving! Big changes appear underway. My colleagues and I see a changing environment where management seems aware of employee needs and wants. Pay is always accurate and on time.

11.12.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Great colleagues. Atmosphere is welcoming and fun. Terrific Halloween day, fun for all. Looking forward to our Christmas party. Evolving culture as new editions to the company have brought a caring and understanding attitude regarding all employees.

In urma unui training am invatat procesul de codare al datelor. Practic fiecare fraza putea fi incadrat in cel putin una sau doua categorii in functie de criteriile prestabilite. Codarea este folosita mult in monitorizarea rezultatelor sondajelor de opinie sau a analizelor medicale. In cazul meu lucram pe articole auto si se dorea monitorizarea brandurilor auto si evolutia lor. Proiectul mi s-a parut foarte interesant si faptul ca traduceam din italiana in engleza m-a ajutat sa capat experienta si viteza de lucru pentru a livra la timp si a ma ocupa si de alte proiecte mai mici.

22.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Sustinerea managementului in ideile pe care le-am avut pentru imbunatatirea metodelor de lucru. Chiar a fost o relatie foarte ok cu managementul, strict profesional. Am fost apreciata pentru abilitatea de a explica noilor colegi procedurile de lucru astfel incat multi dintre cei angajati ulterior au facut trainingul cu mine. Am realizat un material in word pe care il structurasem foarte riguros cu tab-uri care trimiteau la termenii cheie definiti.

Oferte care ti s-ar potrivi

Experienta OK, pentru cineva care isi doreste un start in cariera.

25.09.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Pachet salarial de baza ok, bonusurile se iau in functie de cat muncesti si de nivelul de limba (Cu cat stapanesti mai bine limba cu atat poti sa comunici mai usor cu clientii). intelegere din partea team-leaderului in caz de intarzieri, nevoi personale.

TELUS International Europe
TELUS International Europe
Sales&Customer Support
Un mediu in care te poti dezvolta daca iti doresti acest lucru, colectiv tanar cu dorinta de ...
-Salariul este platit la timp -Primesti un al 4-lea in functie de target-uri ( chiar daca nu ti se ...
Junior QA Automation Engineer
- salariu- colegi ok
Concurs
Agent relatii clienti
Customer support with ...
Account Manager