Algernon

• Site: www.folii-adezive.ro

Forum despre Algernon

Algernon Joi, 10 Nov 2016

Buna ziua,

Am ales sa urmarim parerile expuse pe acest forum pentru a identifica aspectele de imbunatatit in relatia noastra cu o categorie importanta de persoane cu care interactionam: candidatii participanti in procesele de recrutare.

Va multumim pentru feedback-ul transmis si dorim sa clarificam cateva dintre aspectele cheie mentionate de catre dumneavoastra:

1. Remuneratia aferenta postului de Product manager nu este nici pe departe atat de mica precum s-a mentionat. Aceasta suma nu ne-ar permite sa fim competitivi in piata, motiv pentru care grila salariala este ajustata corespunzator.

2. In ceea ce priveste parcul auto, intr-adevar in momentul de fata practica presupune folosirea masinii de serviciu in intervalul orar agreat in contractul individual de munca, dar lucram la o varianta de monitorizare si extindere a acestui aspect ca beneficiu oferit angajatului.

3. Referitor la experienta interviului, cu siguranta acele intrebari au fost adresate cu scopul de a identifica anumite aspecte, iar daca raspunsurile dumneavoastra din cadrul interactiunii au fost cele mentionat in comentariu, atunci necesitatea unor intrebari mai complexe nu s-a facut simtita.

4. Stim ca lipsa feedback-ului in urma unei discutii este o experienta neplacuta, motiv pentru care modul de lucru actual presupune transmiterea unui raspuns tuturor candidatilor, indiferent de etapa procesului de recrutare in care se afla acestia.

Daca aveti comentarii, intrebari, sugestii sau doar doriti sa aflati mai multe informatii despre noi, va rugam accesati pagina noastra de Facebook - Cariere Algernon si lasati-ne un mesaj.

Multumim,
Echipa Algernon

Andrei_boak
A raspuns lui Algernon
Miercuri, 14 Feb 2018

Mihaela,

1. Era vorba de 2013 nu de 2016.
2. Masinile stateau in parcare. Inca stau?
3. Aici nu pot sa ma bag eu am avut alte intrebari puse de Valentina, Boris si Alina.
4. Lipsa feedback-ului e grava. Dar lipsa evaluarii mele?? O sa revin si eu cu o evaluare la 2 ani distanta.

O zi buna sa ai!

LAPA Marti, 02 Aug 2016

Am susținut un interviu cu o d-ra psiholog cu care ei colaborează din câte am înțeles, a durat puțin peste o jumătate de oră. Întrebările au fost "psihologice" si de multe ori aceeasi întrebare a fost reformulata. Ar mai fi urmat o serie de interviuri, vreo 3 la număr, dintre care 1 era reprezentat de o testare. Din păcate, nu au mai dat niciun semn, deși d-ra susținea că mă vor contacta indiferent de natura răspunsului. Încă o dezamăgire dintr-un lung șir al celor trăite în încercarea de a-mi găsi un amărât de job...

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Algernon
Just Me Miercuri, 20 Nov 2013

Salutare.
Eu am fost la ei la interviu pentru postul de Consilier Clienti. Postul este unul de promovare mai mult, nu de vanzare. Implica delegatii in tara. Nu va pot confirma cele spuse de Robert in ceea ce priveste parcul auto al acestora, pentru ca nu am discutat acest subiect. Pot sa va spun ca din pacate (asa cum se intampla peste tot) nu am primit un feedback dupa interviu.

Robert Joi, 31 Oct 2013

Salut! Am fost la primul interviu, programat la ora 9:00 pentru postul de Product ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

MMM Joi, 14 Feb 2013

A auzit cineva de ei?Cum e acolo?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Carrefour Romania
Carrefour Romania