Amaris Technologies GmbH

Consultanta

• Site: www.amaris.com

Forum despre Amaris Technologies GmbH

cara Luni, 16 Iun 2014

romanii s-au invatat cu salarii fixe ... indifferent de performanta pe care o presteaza (munca de o calitate proasta sau intr-un timp foarte lung...fiindca cei mai multi dintre ei asa au fost educati)...incet, incet, munca este apreciata peste tot in functie de performanta si capacitatea ta de a realiza ceea ce ai promis sau ce ai spus ca poti face. faptul ca unii dintre noi nu stiu sa aprecieze performanta si o confunda cu neputinta sau lipsa de interes este o problema...este usor sa arunci o "piatra" in cineva de care nu iti place sau ti se pare ca te-a subapreciat dar ganditi-va ca suntem intr-o economie de piata in care cerere si oferta regleaza piata. faptul ca am fost refuzat la un interviu, m-a condus catre o analiza, catre imbunatatirea calitatilor mele si catre reusita in final...

cristina Marti, 10 Iun 2014

App am uitat sa precizez ca nu sunt nici management si nici de la HR :)))

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Amaris Technologies GmbH
Cristina Marti, 10 Iun 2014

Citesc aceste comentarii si ma amuz teribil si va spun si de ce : se vede clar dupa comentarii ca majoritatea oamenilor ce au comentat au ajuns la stadiul de interviu. bine ca au comentat ei despre unde lucreaza , a pardon unde nu au ajuns sa lucreze defapt.
sa va povestesc totusi despre experienta mea cu Amaris: sunt in cadrul acestei firme de cateva luni la acest moment si sunt foarte fericita de alegerea mea de a ma alatura echipei.
sa o luam pe rand: domnii si domnitele care au comentat de detalile oferite : se vede ca nu ati ajuns sa semnati un contract cu firma sau ati fi vazut ca sunt super profi la acest capitol, contractul avand undeva la 7-8 pagini, in care ti se explica exact postul , renumeratia si de asemenea sunt explicate si bonusurile de performanta, criterille de acordare si maririle salariale pentru viitorul an.
doi la mana : colectivul este foarte ok, toti colegii te primesc in familia Amaris inca din prima zi, prieteniile legate fiind adevarate nu doar fatarnice, proba fiind iesirile noastre saptamanale fie la un suc(bere) fie la film fie la vreo activitate ex- sambata mergem sa jucam tenis de camp.
sefi... oh sefii, managerii sunt niste ... scumpi frate! nu te trateaza ca si subalternul lor, ci ca un om adevarat cu idei si nevoi personale. De fiecare data cand am avut nevoie de ceva , managerul meu a fost alaturi de mine si mi a explicat / aratat/ invatat orice aveam nevoie.
sunt convinsa ca domne o sa fie frustrati ce o sa comenteze ca m a pus sefu dar treaba lor ...
O singura chestie mai vreai sa adaug... fratilor .. veniti .. si aflati singuri care este adevarul... ca pana la urma aici este doar o lume virtuala unde poti scrie ce vrei tu, sa fii cine vrei tu..... si un job nu poate fi ales dupa ce zice unu sau altul pe internet pe un site oarecare,
formati -va fiecare o parere bazata pe fapte nu vorbe !

adrian Vineri, 06 Iun 2014

@eugen: ce anume nu ti-a placut la ei? poti specifica cum a decurs interviul si pt ce ...

Eugen Vineri, 06 Iun 2014

Am fost la interviu pentru un post de consultant. Nu au nimic de oferit. Vorbe goale. Mai ...

Vica Luni, 02 Iun 2014

Am lucrat pentru Amaris, din fericire pentru timp foarte scurt. O experienta penibila. ...

Tra Miercuri, 16 Apr 2014

@Bogdan: Multumesc ! Bine de stiut.

Bogdan Miercuri, 16 Apr 2014

@Tra: Da, este aceeasi firma ieftina, care s-a mutat in zona Obor

Tra Miercuri, 16 Apr 2014

Poate cineva sa-mi confirme daca aceasta firma este totuna cu Amaris Consulting, zona ...

Bogdan Luni, 14 Apr 2014

Nu parasiti job-ul actual pentru Amaris, nu merita.

Ada Luni, 14 Apr 2014

Mie mi se pare o mare tzeapa de firma. Am fost sunata de catre o persoana de la Hr-ul lor ...

Petrescu Luni, 07 Apr 2014

Eu o sa merg la al 2-lea interviu. Pana acum nimic de raportat, totul bine. Si eu am avut ...

vio Miercuri, 02 Apr 2014

Nu conteaza functia mea. Ce conteaza cu adevarat este faptul ca politica lor de HR ...

... Miercuri, 12 Mart 2014

Nu am inteles mai nimic din ce s-a scris pana acu. Spuneti si ce functie aveti va rog.Am ...

Vio Luni, 10 Mart 2014

Mai bine cautati ceva serios

lena Luni, 03 Mart 2014

Am fost la 2 interviuri (etape). Pierdere de timp. Nu au proiecte, iar intervievatorii ...

Giumbix Miercuri, 26 Feb 2014

Lucrez la Amaris. Cea mai proasta experienta. Si eu caut angajator.

what? Miercuri, 19 Feb 2014

Exista vreo legatura este intre Amaris si Thales Romania ?

Darius Miercuri, 05 Feb 2014

Nino are dreptate: angajatii au doar dreptul sa munceasca, nu se platesc orele ...

Andy Luni, 03 Feb 2014

Nino are cateva probleme cu Amaris si nu imi pot imagina prin ce a trecut el, dar ...

Locuri de munca Qualysoft Information Technology Test Engineer
Qualysoft
Last update: 25.07.2017
Locuri de munca PriceWaterHouseCoopers Romania Part-time Internship in Audit
PwC
Last update: 08.08.2017
Locuri de munca MAHLE Componente de Motor SRL Inginer proces si mentenanta - senior
MAHLE
Last update: 21.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Customer Care and Accounting role with French In Cluj  e
Cluj Napoca
Support Technician
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Accounts Payable
Collection Officer
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...