Beler Soft

Software/Tehnologii

• Site: www.belersoft.ro

Forum despre Beler Soft

vasile777 Miercuri, 02 Noi 2016

O experienta grozava din toate punctele de vedere.

Aspectele pozitive sunt mult mai mute si mai insemnate decat cele negative:
- conducerea companiei este asigurata de niste oameni care-si respecta, apreciaza si recompenseaza angajatii pe masura eforturilor depuse.
- in cadrul acestei companii proiectele dezvoltate sunt numeroase si diverse, implicand utilizarea mai multor tehnologii (.Net, PHP, Android, IOS); Este un mediu in care se poate evolua profesional foarte bine.
- mediul de lucru este unul foarte placut; la acest aspect pozitiv contribuie atat conducerea cat si angajatii, care sunt in mare parte oameni foarte tineri (si cu spiritul tanar :) ) Atmosfera generala este un amestec de sustinere reciproca, prietenie sincera, distractie si multe alte lucruri frumoase.
- salariile sunt pe masura implicarii si a cunostintelor angajatilor
- angajatii invata limba franceza cu ajutorul unei grozave profesoare de franceza

Aspectele negative sunt minore:
- anumite proiecte se desfasoara mai putin ok din cauza unor estimari si a unei analize deficitare (in acest moment se schimba lucrurile in bine si in aceasta directie)
3av5 Miercuri, 02 Noi 2016

@alina123 , eu am fost la interviu la ei pentru postul de junior acum ceva timp.
In prima faza am avut doua teste :unul tehnic si unul de logica. Intrebarile au fost foarte ok.
Dupa ce am trecut de aceasta etapa ,am mai avut un test practic unde am avut de rezolvat o problema intr-un limbaj de programare sau pseudocod.
Colectivul este foarte ok, m-am simtit integrata din primul moment. Se pune accent pe dezvoltarea profesionala a angajatilor, se dau certificari Microsoft.
Spor si recomand cu incredere! :)
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Beler Soft
Locker Marti, 01 Noi 2016

Am lucrat in aceasta firma aproximativ 2 ani. Pot sa va confirm, ca de altfel majoritatea care pleaca din aceasta firma, ca atmosfera este una destinsa și bazată pe seriozitatea angajatului, mai placuta decat în multe locuri (parere personala din experienta proprie si experienta altor fosti angajati cu care am pastrat legatura).

Cateva aspect de interes pentru posibil viitori angajati:

- Proiecte si tehnologii => sunt proiecte de top, unele mai mari, la care se lucreaza cu tehnologii ceva mai vechi (fiind demarate acum ceva vreme), dar dpdv. business sunt foarte interesante; La proiectele noi se lucreaza cu cele mai noi tehnologii ; Este incurajata aceasta abordare ; Sunt numeroase proiecte noi ; Task-urile de pe proiecte sunt in general reglate in cadrul firmei si exista cooperare totala cu privire la estimarea acestora (cel putin pe proiectele pe care eu am lucrat); In cadrul proiectelor sunt apreciate atitudinea proactiva, seriozitatea si onestitatea ;

- Cursuri si certificari => Politica firmei este una pro-certificari si sustine angajatii in vederea obtinerii acestora ; Fiind o firma ce lucreaza in general cu clienti francezi, este preferabil sa se cunoasca limba franceza, iar firma pune la dispozitia angajatilor un profesor de limba franceza cu care se pot face cursuri saptamanal (chiar intensiv) acolo unde este cazul ; Recent au fost angajate si pesoane mai putin cunoscatoare de limba franceza, insa atitudinea fata de dezvoltarea pe acest segment lingvistic, este importanta pentru evolutia in cadrul firmei ;

- Organizare = > firma mica, birocratie putina, chestiunile administrative se rezolva rapid, programul este flexibil;

- Atmosfera => atmosfera relaxata la care contribuie : colegii comunicativi si amabili, sala de sport pentru relaxare (ping-pong, masa babyfoot, sac box etc), se incurajeaza activitatile sociale de grup in afara programului de tip competitii interne si party-uri, team-building-uri ; Personal consider ca sunt putine locuri care sa depaseasca aceasta firma

- Trendul in firma => personal consider ca trendul este unul ASCENDENT. Pe pozitia de CTO din cadrul firmei, a fost numita recent (debut 2016) o persoana foarte competenta si extrem de motivata, cu impact vizibil in managementul proiectelor si interactiunea cu clientii ;

Probabil va intrebati de ce am plecat in conditiile astea. Decizia a fost unilaterala, de partea mea, si a avut mai degraba legatura cu chestiuni administrative din viata personala. Odata schimbate aceste conditii personale si in contextul aparitiei unei viitoare oportunitati, as reveni cu placere.

Recomand !!!
alina123 Vineri, 30 Sep 2016

Buna,o sa ma duc la primul interviu.imi poate spune cineva in ce consta testul?
anonimvi Marti, 08 Dec 2015

Am lucrat in aceasta firma peste 3 ani.Per total a fost foarte ok. Am invatat multe. ...
ValiC Joi, 26 Feb 2015

Lucrez la acesta firma de mai multi ani si intotdeauna s-a pus accent pe dezvoltarea ...
DoruM Vineri, 28 Noi 2014

Am lucrat la aceasta firma, si o recomand cu mare caldura celor care sunt indecisi in ...
Otto Joi, 27 Noi 2014

Din experienta avuta la Beler Soft pot spune ca este o firma completa. Atmosfera de lucru ...
Cristina Joi, 27 Noi 2014

Hello,As putea sa va raspund la parte dintre intrebari. Atmosfera de lucru este super ok, ...
Cristina Miercuri, 26 Noi 2014

Din experienta mea va pot spune ca atmosfera de lucru de la Beler Soft este ft. ...
nickross Luni, 05 Mai 2014

Salutare,Situatia mea e asemanatoare cu cea a lui \'online001\'. Orice indicatii/ sfaturi ...
online001 Luni, 28 Apr 2014

Salut, Am fost la interviu la ei si mi s-au parut foarte ok. Testele date sunt foarte ...

Locuri de munca Hipo.ro EMERSON - Internship, Technical Writer
Jobs from top companies in ...
Cluj Napoca
Last update: 06.07.2017
Locuri de munca Societe Generale European Business Services SA Java and Cobol Developer - Bucharest
Societe Generale European ...
Last update: 30.06.2017
Locuri de munca Hewlett Packard Enterprise Support Sales Representative - German Speaker (#7000530)
Hewlett Packard Enterprise
Last update: 12.07.2017
Locuri de munca Huntrecruitment Junior Mechanical Engineer
Hunt Recruitment
Last update: 27.06.2017
Locuri de munca UniCredit Business Integrated Solutions Junior Accounting & Finance - Italian Speaker
UniCredit Business Integrated ...
Last update: 12.06.2017
Tehnician
Reprezentant
Recrutor
  • Telefon de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
IT Helpdesk
Consilier vanzari
Call Center Department
First level manager
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...