Carestream Health Romania

Sanatate

• Site: www.carestream.com

Forum despre Carestream Health Romania

Kiti Joi, 08 Ian 2015

Salutare! Stie cineva cum e pe pozitia de Supply & Demand Planner si cam ce salariu ar fi (pt. ca am fost si eu chemata la interviu si vreau sa am o imagine mai complexa inainte de a mi se face prezentarea oficiala)?
Va multumesc.

BussyBee Miercuri, 07 Ian 2015

Buna, tot referitor la Carestream, am un al 3lea interviu ptr o pozitie de demand planner... imi poate spune si mie cineva cum este in acest departament!!
Stiu ca nu au inca teamleader si ca se raporteaza unui Logistic Manager... de asemenea, alte pareri de la interviuri? Si cu bune si cu rele...
Astept comentariile voastre,
Multumesc..
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Carestream Health Romania
alin Duminica, 21 Dec 2014

Am plecat de curand din firma dupa o experienta total neplacuta.Firma merge din ce in ce mai prost, a plecat, de curand, directorul si tot departamentul HR.
In ultima perioada au venit mereu procese / taskuri noi, pe aceeasi bani si de multe ori fara macar sa stii !? Bineinteles, resursele au ramas aceleasi sau s-au redus.
Nu exista deloc transparenta in ocuparea pozitiilor de Team Leader (se merge doar pe favoritisme) pe primul loc fiind relatia de "prietenie" cu sefii.Unele posturi, asadar, nici nu sunt scoase la concurs.
Sunt oameni care muncesc pana la epuizare si persoane care stau toata ziua in pauze sau pe facebook (aici e tare, unii au acces si altii nu...) sau chiar citesc romane la birou.Toti se fac ca nu observa nimic sau nu vor sa observe.
Concluzia: favoritism, lipsa de transparenta, lipsa de resurse pe unele limbi/departamente (unii oameni pleaca, altora li se spune de azi pe maine sa plece), prea multi "sefi" si prea putin capabili.

otesss Luni, 08 Dec 2014

Outbound Operations Specialist, ce-mi puteti spune despre acest job/ departament?
ani Marti, 25 Noi 2014

Salarii peste medie fata de alte firme de genul, volum foarte mare de munca aproape ...
OLA Vineri, 14 Noi 2014

AM UN INTERVIU LA LOGISTICA , IMI SPUNETI CEVA DE AJUTOR??
Bogdan Luni, 11 Aug 2014

Are cineva informatii legate de postul de QA pe HPQC? Volum de munca, salariu?
ano Marti, 27 Mai 2014

departamentul de dental mi se pare super ok dar este destul de mult de munca, nu ai timp ...
curios Sambata, 17 Mai 2014

Ce stiti despre departamentul de dental? Cum este team leader-ul, cum sunt colegii?
Carmen Miercuri, 12 Feb 2014

Ce puteti spune despre urmatoare pozitie-Customer Orders Service Analyst -Italian?
bubu Vineri, 25 Oct 2013

Hello.Poate cineva sa`mi spuna cum este pozitia de Dispatch Analyst? Pe germana m`ar ...
someone Miercuri, 16 Oct 2013

COS Russian...e ft ok. Nu e incarcat. Go for it!
corina Marti, 15 Oct 2013

Ce puteti spune despre urmatoare pozitie-Customer Orders Service Analyst Russian?Am ...
alex Luni, 26 Aug 2013

Buna, stie cineva daca se lucreaza program normal, adica de zi, week-end, sarbatori ...
Patrocle Miercuri, 07 Aug 2013

Salarii decente - peste 2000, bonusuri doar pe anumite departamente si se obtin prin ...
Ash Luni, 25 Feb 2013

Call center in mare parte, nu prea-s optiuni in interiorul firmei. Daca nu va place sa ...
Crusoe Marti, 05 Feb 2013

Care sunt etapele de interviu ?
Zen Joi, 06 Dec 2012

Firma este Americana dar managerii sunt Romani. Salarii de la 2000 ron. Cerinte - ...

Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Manager Proiect
VEO Worldwide Services
Last update: 28.07.2017
Locuri de munca Manpower Romania Senior Payroll Consultant
ManpowerGroup Romania
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 25.07.2017
Locuri de munca British American Tobacco Romania Analyst Accounts Payable - Issue Resolution
British American Shared ...
Last update: 11.07.2017
Reprezentant
  • Masina de serviciu
Recrutor
  • Telefon de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Analist
IT Helpdesk
Consilier vanzari
Call Center Department
First level manager
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...