Regina Maria

• Profil companie inactiv
  • Site: www.reginamaria.ro

Forum despre Regina Maria

hdhdh Vineri, 25 Oct 2013

Frumoasa descriere a jobului mentionat de- Dia-!Daca HR-ul ar detalia tot asa si pentru asistente medicale ............
Dia !ai talent la compunere,incearca si pe la jurnalism,protocol de grad 0.Bafta!

Miki Joi, 24 Oct 2013

@Dia.Multumin mult pentru informatiile date.Succes.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Regina Maria
Dia Joi, 24 Oct 2013

Eu lucrez de ceva vreme aici si va pot oferi o imagine asupra firmei si ce se intampla in Bucuresti. La Call Center este adevarat ca se insista intai pe programul part time macar in prima luna de munca. Insa au fost si colegi direct angajati full time care au demonstrat in timpul interviului ca sunt foarte buni pe ceea ce fac si au deja experienta in call center astfel incat adaptarea lor va fi usoara. Unora li se pare ceva gresit, altora li se pare ok abordarea aceasta. Fiecare cum considera. Ideea este ca Regina Maria te angajeaza si te pregateste astfel incat sa te pastreze pe termen lung. Sunt extrem de multe informatii pe care trebuie sa le asimilezi si sa le legi intre ele(nu doar sa le inveti pe derost) si asta intr-un timp foarte scurt. Exista o tendinta ca persoanele fara experienta de munca sa se adapteze mai greu la acest loc de munca. Team leaderii si managerul au rabdare si intelegere fata de tine iar ei se gandesc doar la binele angajatului cand ofera posibilitatea de part time. Stresul este destul de mare pentru ca nu este un simplu call center, se lucreaza cu oameni bolnavi si sunt multe cerinte de respectat pentru a face o programare cum trebuie. In afara de informatiile din training tot timpul apar noi cerinte ciudate sau situatii complicate prin care trec pacientii. Situatii pe care nu ai cum sa te gandesti la ele inainte si cand esti la inceput s-ar putea sa-ti fie mai greu si sa te pierzi. Sunt situatii noi cu care nici agentii vechi nu s-au intalnit (fiind vorba repet, de sanatatea oamenilor). Spre deosebire de alte locuri de munca, aici daca gresesti intr-un fel(tu sau altcineva din clinica) se incearca repararea greselii facute si trebuie sa fie ceva foarte grav sa te dea afara.
Exista alte firme mai ales call centere unde la cea mai mica greseala zbori(sau daca nu iti atingi targetul pe vanzari). Aici nu este asa. Stresul provine din interactiunea cu clientii/pacientii insa nu din cauza sefilor. In privinta sefilor, personal mie imi place de ei. Am lucrat in mai multe parti insa aici este pentru prima data cand am parte de intelegere din partea lor. Cand am intrat prima oara la apeluri n-a avut nimeni pretentia de la mine sa am apeluri impecabile (ma miscam mai greu, durau mai mult apelurile, mai uitam din informatii si ii intrebam etc). Lucrurile astea se simt in interactiunea cu pacientul. Daca nu esti stresat de echipa/sef/firma, te poti concentra mult mai mult pe nevoia pacientului, nu stai cu stresul ca aoleu daca fac o mica gresela si ma da afara.
Programul de lucru a fost mereu in functie de optiunile mele. Team leaderul care face programul pentru luna respectiva, indiferent care este acesta, se chinuie sa ne respecte tututor nevoile personale. Mai sunt si mici exceptii cand optiunile noastre nu coincid cu nevoile firmei(cei mai multi vor sa vina doar dimineata dar totusi trebuie sa vina cativa si seara) dar solutia este schimbul de tura si se rezolva. Eu ma bucur ca mi se respecta orarul de la facultate si pot ajunge acolo fara sa lipsesc, ba uneori daca intr-o zi trebuie sa stau mai multe ore si intr-o zi mai putine se poate si asta. Se mai poate, cel putin pentru cine este part time sa stea mai multe ore luni si marti si vineri sa-si ia liber. Studentii din afara orasului care doresc sa se duca acasa intr-un weekend vad asta ca pe un bine :) La 8 ore este mai greu, nu imposibil, dar nivelul de munca se simte altfel cand trebuie sa stai in plus.
Salariul este acceptabil pentru mine ca student care n-are chirie de platit. Cam mic daca trebuie sa te intretii complet din el si nu ai si un mic ajutor din partea parintilor. Sambata nu este obligatoriu sa lucrezi. Programul este luni-vineri, ce se lucreaza sambata sunt ore suplimentare si daca nu ai chef sa vii vei gasi pe cineva caruia sa ii cedezi tura. In aceasta zi sunt putini care vin la birou.
Sanse de promovare exista insa este nevoie de ceva vechime in firma in primul rand iar apoi se iau in consideratie si celelalte aspecte: pregatirea ta academica, performanta. Nu exista o regula impusa ca poti fi promovat doar dupa 2-3 ani, totul depinde doar de tine. Nu te promoveaza nimeni dupa 2-3 luni insa am avut colegi care au migrat catre alte departamente dupa 8-9 luni, dar si dupa 1 an si 3-4-5 luni. Alti colegi au promovat in cadrul departamentului si au ramas printre noi. Din call center poti pleca in orice departament iar aici intervine si ce facultate ai terminat si ce stii sa faci si cat de bine stii sa faci acel lucru: de la echipa medicala pana la echipele cu munca tip de birou(IT, contabilitate, vanzari, etc). In domeniul medical, daca n-ai pile, sincer este un loc bun unde poti sa iti incepi o cariera, chiar daca incepi intr-un departament care nu are legatura directa cu pregatirea ta. Posibil ca departamentul HR sa fie un pic mai aerian. Stiu ca este o bila neagra acest lucru, dar incercati sa nu va lasati influentati de ele. Odata ce ajungeti pe postul pentru care aplicati o sa va puteti da seama daca este ceva ce vi se potriveste. Sunt momente si momente. Eu am avut interactiune cu HR-ul doar cand am semnat contractul, interviul l-am avut direct cu managerul.
Imi pare rau ca nu cunosc informatii de alta natura: despre asistente, cum percep ele firma, salarii, departamentul de vanzari, salarii imagistica etc.

George Joi, 17 Oct 2013

Aveti departament de vanzari?Daca da,ce informatii ne puteti da.Multumim

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

kty Marti, 15 Oct 2013

la regina maria - in call center salariile sunt astfel: 4h/zi- 500 de lei plus bonuri de ...

ana Vineri, 13 Sept 2013

ceva despre asistente? salarii, mediul de lucru, program?

cristina Marti, 27 Aug 2013

Mai multe detalii despre cum este atmosfera in call center?despre team leader etc.

... Vineri, 23 Aug 2013

La call center nu, eu cel putin nu am avut.

maria Luni, 19 Aug 2013

Stiti cumva la intreviul pt receptie/call center se dau si niste testari?

Img Miercuri, 07 Aug 2013

Ce se stie de imagistica medicala la acest spital ? Cu cat sunt platiti (nu tehnicienii, ...

ralcrist Sambata, 01 Iun 2013

buna, poate sa-mi spuna si mie cineva experienta pe economic in cazul in care a lucrat la ...

yeah Luni, 27 Mai 2013

021.304.04.00 nr de telefonSanse de promovare sunt, dar nu va asteptati sa promovati in ...

Yo Joi, 16 Mai 2013

Stie cineva un numar de telefon si de fax de la administratie de la societatea asta? Dar ...

diana Duminica, 12 Mai 2013

Ai sanse reale de a promova?Stie cineva in ce consta procesul de selectie,cate interviuri ...

ana Luni, 29 Apr 2013

Cat este salariul in Call center?

Andra Duminica, 31 Mart 2013

Cat este salariul la call center?

Stormy Joi, 28 Mart 2013

Am lucrat in cadrul Retelei private de sanatate Regina Maria, departamentul ...

arabela Joi, 10 Ian 2013

ce stiti despre cei de la marketing si pr?

info Vineri, 28 Dec 2012

Asistente: 1400-1800 net, depinde de cum negociati.

ana Vineri, 09 Nov 2012

BUCURESTI, Strainatate, Timisoara, Job national
Locuri de munca Medecins Sans Frontieres NURSES
BUCURESTI, Strainatate, Job national
Coordonator echipa
-Cultura organizationala-Oportunitati de dezvoltare profesionala-Oportunitati de invatare-Salariul ...
Analist credite
SalariuColectivBeneficii
Marketing Specialist
Post caldua pentru simpli muncitori.Provocari pentru cei carora le plac senzatiile tari.Bun pt ...
Reprezentant vanzari
Functionar administrativ