CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

• Site: www.cgsinc.com

Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

ptr adi Marti, 05 Noi 2013

Hello,

Salariul este de 950 ron (cu bonuri de masa incluse) pentru program full time in vanzari. La interviu vei merge intr-o sala si vei da un test foarte simplu la pc (de care nici macar nu se tine cont,habar nu am ce relevanta are... ). Ulterior vei merge sa discuti cu o persoana de la HR ( recita o poezioara despre companie), te va ruga sa faci un role play in care trebuie sa o convingi ca ai abilitatile necesare unui vanzator. Aceasta etapa in cadrul unui interviu este trata de catre CGS total neprofesional, din punctul meu de vedere, plecand de la faptul ca intrevederea are loc intr-o sala de call center. Din respect pentru angajati/ potentiali angajati ar putea asigura macar o incapere speciala.
In cazul in care esti eligibil vei fi invitat la un interviu de grup. Aici trebuie sa iesi in evidenta astfel incat team leaderul / managerul proiectului sa te accepte.
Din pacate impresia mea despre dumnealor nu a fost una foarte placuta, fapt pentru care nu am acceptat sa ma mai prezint si la interviul de grup.

Chiar si pentru un job de start, consider ca poti gasi ceva mai dragut. :)

silvia Marti, 05 Noi 2013

eu am maine interviu dar dupa tot ceea ce am citit, imi este teama sincer sa ma duc :(((

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe
:) Marti, 05 Noi 2013

pe germana care sunt salarile?

elena Luni, 04 Noi 2013

saptam asta este practic a 4 a sapt din training si imi doresc sa plec de la ei intrucat ...

adi Duminica, 03 Noi 2013

Ms de rapuns, dar am nevoie de raspunsuri concrete. Nu stau prea bn cu timpul. P.S. am ...

iulian Duminica, 03 Noi 2013

ia-ti o cafea, da la pagina 1 si citeste

adi Duminica, 03 Noi 2013

Salutare!Am aplicat pentru un job ca agent vanzari prin telefon la cgs in Bucuresti si as ...

Chrono Duminica, 03 Noi 2013

Daca vreti salarii de 4000 de ron, CGS nu va poate platii, aveti mai mari sase sa va ...

Anonima Sambata, 02 Noi 2013

Dragilor, lucrez la CGS de 3 luni. N-ai timp de carti, nu exista "nu sunt ...

Marian Sambata, 02 Noi 2013

Salutare, am fost vineri la un interviu in Sema Parc Bucuresti pentru Customer Care in ...

Cineva Marti, 29 Oct 2013

Am fost si eu la un interviu cu ei. Nu ofera decat part-time si nu stie stanga ce imi ...

moka Duminica, 27 Oct 2013

bineinteles ca ar fi logic sa plateasca bine pentru olandeza, norvegiana sau ...

johnny Duminica, 27 Oct 2013

Stie cineva care este salariul net pt perioada de training pe proiectul order support?

bajtan Duminica, 27 Oct 2013

@unu..sunt umflate. 600 de euro net dau pentru o limba exotica..la munca pe plantatie.

Vest Vineri, 25 Oct 2013

Oops, chiar asa de rau?!

angajat Escalations Romania Vineri, 25 Oct 2013

Buna ziua, In cazul in care doriti sa va angajati la CGS-Romania, va sfatuiesc sa o ...

bajtan Joi, 24 Oct 2013

Vest, e imposibil

Vest Joi, 24 Oct 2013

Buna. Avem voie, in timpul orelor de munca, sa ne aducem o carte sau ceva de citit (sunt ...

Andrei Mihai Miercuri, 23 Oct 2013

Am fost ieri la un interviu la cei de la CGS, operator call center limba romana, part ...

unu Miercuri, 23 Oct 2013

Locuri de munca OTP Bank Romania Risk Reporting Analyst
OTP Bank
BUCURESTI, Job national
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Iasi Str.Pantelimon Halipa (f/m)
LIDL Romania
Iasi
Last update: 19.07.2017
Locuri de munca ENGIE Romania Stagiu de practica in cadrul ENGIE Servicii, Ramnicu Valcea
ENGIE
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Collection Officer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...