DirectVision

Fax: 0312.257.132
    Site: www.directvision.ro

Forum despre DirectVision

Ionutz Miercuri, 03 Dec 2014

Eu am lucrat pe proiectul play.com (UK), pe automation, dar am plecat pt ca am prins o oferta buna in afara. Am inteles ca acum se lucreaza direct cu Japonia (Rakuten), cel putin pe partea de automation. Se lucra cu ruby/cucumber si C# la automation, acum nu stiu ce se mai foloseste.
Pot spune ca oamenii sunt chiar ok acolo, eu am lucrat cu multi dintre cei care inca mai sunt in firma si am fost multumit de colaborare. Codul era destul de bine structurat, se folosea TFS si Jenkins, era destul de interesant si de antrenant, proiecte multe si variate (diverse parti din site-ul de ecommerce, mobile website, mobile app, etc)
O parte mai nasoala ar fi ca distanta pana la metrou e destul de mare, cam 15-20 min de mers pe jos pana la unirii. Uneori seful din UK (QA Manager) isi mai baga nasul dar asta se intampla destul de rar pt ca el nu era foarte tehnic (slava domnului, pt ca cei de pe functional relationau mai des cu el si uneori aveau mult de furca) insa avea mai mult treaba cu sefii de proiect, respectiv cu lead-ul de pe automation.
Overall eu ii recomand, mai ales daca vreti ceva diferit de feeling-ul de ”plantatie” oferit de multinationale (cel putin pe proiectul asta era ok, nu stiu in rest).

Daniel Sambata, 29 Noi 2014

Am lucrat la ei in jur de 3 ani. Pot spune ca fata de multe alte firme de soft sunt destul de seriosi. Se lucreaza intr-adevar ceva mai mult (cateodata e si optional, depinde si de disponibilitatea ta) dar oamenii sunt corecti si au platit intotdeauna orele suplimentare si orice chestie extra.
Tehnologiile variaza, sunt portiuni legacy din aplicatii unde trebuie sa faci mentenanta si sunt si portiuni scrise in MVC5 cu AngularJS.
Ca un minus, pot spune ca e cateodata ceva mai stresant: modificari in ultimul moment, regandirea arhitecturii sau a feature-ului dupa ce ai apucat sa dezvolti o mare parte din el etc.
Atmosfera e si ea placuta, oamenii sunt in general de treaba si nu prea vezi rau intentionati sau colegi care nu sunt dispusi sa-ti explice sau sa te ajute.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in DirectVision
Olimpica Vineri, 03 Oct 2014

Intervievatul ai primit feedback de la ei? Ce salariu ai negociat?

intervievat Vineri, 03 Oct 2014

am fost intervievat pentru un post de .net developer. M-au intrebat 1-2 notiuni de html, ...

Aam aplicat Joi, 04 Sep 2014

La fel aici am aplicat nici macar nu a fost vizualizat :D

intrebare Vineri, 29 Aug 2014

Au posturi am aplicat recent nu am fost sunata , a fost cineva la interviu la ei?

nu Duminica, 06 Iul 2014

nu a fost nimeni la interviu , are posturi pe net dar nu suna pe nimeni , isi fac ...

Interviu Vineri, 04 Iul 2014

As dori sa stiu daca firma asta are posturi libere. In ce consta interviul. Cum e ...

test Duminica, 27 Apr 2014

salut, a fost cineva la interviul de front end developer? vad ca exista anuntul de ceva ...

Ion Marti, 22 Apr 2014

Interviul celor de la directvision mi-a lasat o parere in general buna. Intrebari relativ ...

Angajatu Miercuri, 09 Apr 2014

S-a angajat cineva la aceasta firma? Stiu ca era un baiat din Brasov pe acolo.Mai este?

dEtaLii Duminica, 23 Feb 2014

Salut , are cineva detalii despre aceasta firma?Multumesc

Mihai Luni, 20 Ian 2014

Buna, nu are nimeni detalii despre aceasta companie ?

monika Joi, 16 Ian 2014

Buna, as dori sa stiu, daca are cineva detalii despre aceasta companie, cum e atmosfera, ...

Locuri de munca Connect Mobile Telecom Team leader D2D Orange Romania
SC Connect Mobile Telecom
Last update: 26.06.2017
Locuri de munca Qualysoft Information Technology SQL, ETL Analyst Programmer
Qualysoft
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Timisoara 3, str. Budai Deleanu (f/m)
LIDL Romania
Last update: 18.08.2017
Locuri de munca Assystem Romania Technical Leader_Matlab/Simulink (automotive)
Assystem Romania
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca HeidelbergCement Romania Trainee tehnic (inginer mecanic)_Chiscadaga
HeidelbergCement Romania
Cluj Napoca, Deva, Timisoara, Job national
Last update: 18.08.2017
Network engineer
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de maternitate & paternitate
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?