European Dynamics

• Site: www.eurodyn.com

Forum despre European Dynamics

nick Vineri, 26 Dec 2014

ED recruteaza pentru diverse organizatii internationale, printre care si Comisia Europeana, in principal in software development.
Din experienta mea:
- raspund repede initial;
- supun candidatul unui test (remote) destul de dificil, dupa parerea mea; in cazul meu au fost intrebari din multe java/j2ee, unele in care nu aveam experienta si nici nu erau cerute in descrierea jobului pentru care aplicam;
- daca treci testul asta initial incep sa te preseze sa-ti rezolvi cat mai repede problemele birocratice (in cazul meu pfa) si trebuie sa completezi repede cv-ul in format european (eu neavand facut inca, mi-a luat destul de mult timp)
- contractul lor e destul de dur: au rata mica (pt pfa) si conditii de reziliere foarte dure (contract minim 2 ani, daca reziliezi inainte nu esti platit pentru ultimele 2 luni)
- din cate am inteles de la amici au o reputatie proasta la EC
In cazul meu, pentru acelasi job, rata oferita de o alta firma care plaseaza la EC a fost cu 100 Euro mai mare (pe zi). Plus conditii mai bune dee reziliere (10 zile neplatite in caz de reziliere inainte de termen).

CGI Romania
Elektrobit Automotive
ALTEN Romania
Salarii ok pentru inceputColectiv excepțional 1 ora pauza de masaProgram flexibil
Credit Controller
- echipă tânără, dinamica-
GL Specialist
-Pachet de beneficii ok: cafea, fructe, bomboane,tichete de masa, 7card, decont transport, ...
Manager departament
Senior Credit Controller