Roche Romania

• Site: www.roche.ro

Forum despre Roche Romania

Bibin93 Sambata, 09 Sept 2017

COS
Din cauza restructurarilor masive facute in 2016-2017, compania a ramas fara specialisti, de aici si scaderea vanzarilor.

soso Sambata, 29 Mart 2014

Am lucrat la ei la Diagnostice. Salariile si beneficiile sunt foarte bune. Din pacate fiind multinationala birocratia e in floare. Exista SOP-uri pt orice, iar ca sa ajungi cu o oferta la client trebuie sa astepti minimum 2 saptamani si sa ai aprobari peste aprobari. Eu am plecat din firma tocmai din cauza asta, de buna voie si cu o scrisoare de recomandare la pachet (valoreaza destul de mult in dosarul unui candidat).

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Roche Romania
Robert Luni, 16 Sept 2013

Dar cum faci sa ajungi la un interviu la aceasta firma, eu incerc de cativa ani si nici macar nu mi se vizualizeaza CV-ul. Ma gandeam ca poate cineva care s-a angajat acolo imi poate spune cum se ajunge macar la un prim interviu.

George1234
A raspuns lui Robert
Joi, 18 Ian 2018

Nu ai cum! Tre sa ai recomandarea cuiva din interior. Nimeni nu se va uita in veci pe CV-ul tau!
Ca sa te angajeze "pe bune", tre sa aiba urgent nevoie de o persoana...abia atunci se face recrutare pe bune. Rare ocaziile insa. Aproape inexistente. P.S.: lucrez de 1,6 ani in Roche...cam la 2-3 luni ne pleaca 1,2 colegi. In decembrie 2017 sunt :1 concediat, anulat bonusul anual; 1 demisie : anulat bonus anual.
Muncesti ca boul de crapi un an intreg, si iti dau bonusul abia dp inca alte 4 luni. Daca pleci inainte de aprilie, indiferent de motiv, adio bonus.
Cati plang pe aici, cati dau in hemoragii nazale, cati xanax...chiar va invit sa incercati! Va astept la Roche!
De cateva luni am inceput sa imi caut. Asa ca daca aveti recomandari, le astept.

Farmacizd Luni, 12 Aug 2013

Salariul mediu este de 3200 de lei si nu a plecat nimeni din cauza salariului.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Medlife Asistent Generalist - Medicina Muncii / MedLife
Medlife
Locuri de munca Regina Maria Customer Support Bucuresti
Regina Maria
Locuri de munca Biofarm Reprezentant comercial/medical
Biofarm
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca Regina Maria Reprezentant medical - Servicii de laborator - BUZAU
Regina Maria
Buzau
Locuri de munca BeautyTech Agent vanzari/Reprezentant Medical
BeautyTech
Cluj Napoca, Constanta, Iasi
.Net Developer
- locatie super- colegi foarte de treaba- pachet de beneficii- managementul
Marketing Intern
-Accepta pe (cam) oricine e dispus sa faca "voluntariat" la ei
Verificator bani
Nu prea sunt lucruri pozitive de spus
Inginer proiectant ...
Accounts Receivable