Fluid Web Design SRL

Fluid Web Design SRL

• Fluid Web Design SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Forum despre Fluid Web Design SRL

Coma Sâmbătă, 18 Nov 2017

Vreau sa spun ca am fost la interviu la aceasta companie si in viata mea nu m-am simtit mai jignit, ofensat de atitudinea recrutului. Aceasta atitudine o poti sesiza si in momentul in care vb cu ea la telefon, dar in special in momentul interviului cu aceasta.
Inca o chestie foarte deranjanta este ca un lucru se posteaza in anunt (Junior Front-end web developer ) si alta se spune la interviu ca se cauta. Defapt d-na recrutor imi spune ca ei cauta oameni cu experienta de 1 sau 2 luni in HTML - CSS. Si cateva zile in administrare CMS. :)
Iar "oportunitatea de avansare, de crestere a cunostintelor este inexistenta" acestea au fost cuvintele recrutorului.
Cred ca iti poti da seama si de atmosfera din companie in momentul in care intri pe usa si astepti sa intri la interviu. In asteptarea de a intra la interviu (20 min, eu am ajuns cu 3 min mai devreme) am asistat la cateva faze intresante zic eu, in care un Team leader acorda sprijin la doi colegi. Sincer am ramas stupefiat de atitudinea acestuia. Pur si simplu ii lua peste picior, la misto cand acestia cereau ajutor in indeplinirea task-ului. In concluzie atitudinea recrutorului este defectuoasa, dezastruos de proasta fata de cei pe care ii intervieveaza.

aalexuss Joi, 17 Aug 2017

Am fost la interviu vara aceasta. Pot sa spun ca n-am vazut niciodata o lipsa de profesionalism mai mare sau o atitudine chiar atat de agresiva/respingatoare. Trecand peste faptul ca persoana de la HR a intarziat peste 45 de minute ( timp in care deja ajunsesera alte 3 persoane la interviu ), ceea ce a urmat mi-a lasat o impresie amara. "Testul " a constat in modificarea unui meniu in css astfel incat sa arate precum cel din model. Timpul de lucru a fost de cel mult 5 minute "pentru ca ne grabim si mai sunt si alti oameni care asteapta" ( de parca era vina mea ca ea a intarziat). Nici nu s-a mai uitat cineva peste ce am rezolvat pentru ca am facut o modificare si in HTML( desi nu mi s-a spus sa nu modific HTML, iar in anunt cereau si aceste cunostinte). Totusi, asta nu m-a deranjat atat de tare. Ceea ce m-a suparat cu adevarat a fost atitudinea sfidatoare si tonul agresiv. " Te-am intrebat ceva. Trebuie sa imi raspunzi acum ! "( cu tot cu bataia cu pumnul in masa). " N-ai facut nimic". M-am amuzat in momentul in care a luat CV-ul la citit( prima oara m-a incurcat cu altcineva si a durat destul pana a reusit sa gaseasca CV-ul) si a inceput sa critice absolut tot( nu stiu daca din dorinta de a intimida si a putea oferi un salariu mai mic sau daca doar din obisnuita). "Asta este o prostie, nu ma intereseaza" . "Aici imi este clar ca nu ai invatat nimic" "La compania asta sigur faceai doar cafele" "Pozitia asta este mult spus" "Abilitatile astea nu le ai" si lista poate continua. In final am fost respins pentru ca nu puteam pleca de la celalalt loc de munca de pe o zi pe alta. Oricum, chiar m-am bucurat cand am fost refuzat pentru ca mi-am dat seama ca intr-un astfel de mediu chiar nu mi-ar putea face placere sa lucrez. Nu am crezut vreodata ca este posibil sa intalnesti o persoana care sa iti induca o stare atat de negativa in doar cateva minute Programul de la 9 la 18( fara flexibilitate) , iar salariul de 1300 net( fara beneficii) . Ceea ce am scris aici nu este pentru a critica, ci pentru ca imi doresc ca cei care aplica la un job postat de aceasta companie sa stie la ce sa se astepte si sa se gandeasca daca le convine sau nu. Chiar m-as bucura daca recrutorul ar citi aceste randuri si ar incerca sa dea dovada, daca nu de amabilitate si profesionalism, macar de o minima decenta. Chiar daca esti in situatia de a decide cine este angajat sau nu, asta nu iti da niciun drept sa te comporti intr-o maniera care sa-i deranjeze pe ceilalti.

Reck Luni, 19 Sept 2016

Am fost la un interviu la ei. Salariul oferit pentru functia de operator calculator(ce presupunea sa stii html si css) a fost de 1300 lei net fara alte beneficii(de inceput). Programul e de 9 la 18 cu o ora pauza. Primele 3 luni nu ai dreptul la concediu.