Gameloft Romania

Software/Tehnologii

• Site: www.gameloft.ro

Tel: 031.040.3068 (Bucuresti) / 036.422.8000 (Cluj)

Forum despre Gameloft Romania

Ani Miercuri, 22 Mai 2013

Aveti idee cam ce salarii sunt pe HR ori finance, tot asa prost se plateste? Mersi
gameloftqa Marti, 21 Mai 2013

Salut.

Am lucrat la Gameloft pe NS (nightshift) pe o perioada de 8 luni. Pe NS totul e origanizat pe bisericute. Daca nu faci parte din una, poti sa iti iei adio de la mariri sau avansari sau alte bazaconii.

Salariul pe seara este 300 euro (sau 1300 ron in mana). Atmosfera de lucru, cu toate cele zise mai sus, este mai ok ca la EA (de Ubisoft nu stiu).

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Gameloft Romania
manffis Marti, 14 Mai 2013

Am lucrat la Gameloft 1 an jumate si nu recomand tura de noapte (NS). Sunt foarte multe persoane frustrate in jurul carora se invart taskurile bune. Toate padurile cu uscaturile ei dar Nightshiftul de la Gameloft are mai multe uscaturi decat oameni de treaba cu care sa te intelegi si sa-ti placa sa lucrezi in echipa. Totul e in functie de noroc aici, chiar si cu "maririle"
pe care ni le-au tot promis Leazii (care se cred buricul pamantului).
In ultima perioada a sederii mele la Gameloft am facut doar taskuri pe care le fac testeri de 1 luna sau mai putin. A fost cea mai frustranta perioada din viata mea si chiar nu se merita la banii pe care ii castigam. Cautati-va in alta parte decat sa fiti tot timpul stresati si sa nu invatati nimic.
Pe celelalte ture, este placut sa lucrezi si se rotesc taskurile (inveti si ai sanse de avansare), din cate am auzit.
Referitor la faza cu taiatul salariului, s-a taiat doar pe Nightshift, binenteles.
konekter Miercuri, 08 Mai 2013

Lucrez la Gameloft insa nu recomand nightshift-ul. In schimb pe Dayshift ca si pe Third e ...
Gameloft_noob Duminica, 28 Apr 2013

E destul de decenta compania Gameloft,se extinde pe zi ce trece,piata telefoanelor mobile ...
n_veronika Duminica, 21 Apr 2013

petro81_01Ce dificultati pot si intalnite in managementul depersonal?
base Joi, 11 Apr 2013

de curiozitate ce salar ofereau pentru pozitia de unix linux administrator ??
ela Luni, 08 Apr 2013

ce salarii sunt pe partea de unix/linux administrator la gameloft?am interviu astazi si ...
Adriana Vineri, 29 Mart 2013

@ eu: Ai idee cumva cam ce salarii sunt la resurse umane, cel putin aproximativ? Am ...
Sisu Miercuri, 27 Mart 2013

Am obeservat dar sincer nu-mi vine sa cred. Mi se pare foarte mic salariul si naspa faza ...
eu Vineri, 22 Mart 2013

am scris mai sus.. 10 mil net si doar dupa a 3 a luna bonuri. program de 9 ore ( 1 ora ...
Sisu Marti, 19 Mart 2013

Cam ce salarii sunt la Gameloft Cluj?
Fost angajat Joi, 14 Mart 2013

Am lucrat o vreme buna la Gameloft, salar 10 mil net si bonuri numai dupa a 3 a luna. se ...
eu Marti, 12 Mart 2013

in cluj salariul la gameloft ca tester e 10 mil net si doar dupa 3 luni se primesc si ...
GL Tester Marti, 12 Feb 2013

Game Tester : 300 euro pe night shift si 250 euro pe day shift.
Tester Joi, 07 Feb 2013

Cat este salariul actual pentru un game tester la ei?
jimmy Duminica, 13 Ian 2013

lucrez la Ubi, nu la Gameloft dar e in aceeasi cladire si am cativa prieteni care sunt ...
Anonim Marti, 08 Ian 2013

Hmmm Gameloft... Ca si alte firme de jocuri Namco Bandai, sau Electronic Arts... Pun pret ...
cretzu Marti, 18 Dec 2012

ceva despre Gameloft in Bucuresti? :)
petro81_01 Vineri, 17 Feb 2012

hei look at this look at this. ok, am lucrat la gameloft aproape 2 ani in cladirea ...

Locuri de munca Team Extension Xamarin Developer
Team Extension
Last update: 09.06.2017
Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Asistent/a Administrativ Departament Achizitii
VEO Worldwide Services
Iasi
Last update: 28.07.2017
Locuri de munca Medlife Receptionist
MedLife SA
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Junior level Accounts Receivable Associate with Czech
Last update: 05.06.2017
Locuri de munca OMV Petrom - Global Solutions Programul Fresh Grads - IT
OMV Global Solutions
Last update: 18.07.2017
Business consultant
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Tehnician
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Support Engineer
Grafica/Video
Customer Support Representative
Administrator credite
Game tester
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...