BPO & Servicii

• Profil activ
  • Site: www.genpact.ro

Forum despre Genpact Romania

Elisee Vineri, 23 Mai 2014

De curand am fost si eu la toata seria de interviuri ce o organizeaza Genpact. Am ajuns pana la faza de \'\'on the floor",unde se cunosc colegii si atmosfera.Am facut testul de conta superbine,testele de limba ok.si i am rugat sa mi dea un raspuns pana sapt viitoare pt postul de ar. Nu stiu nimic de salariu,ceea ce ma face ca asteptarea sa fie mai mare!! Sper satrec cu bine peste tot si sa fiu angajata.mie chia m a placut genpactul si orice s ar spune cred ca fiecare parere e unica si desi am citit toate subiectele de pe forum despre ei,nu m an descurajat si astept cu nerabdare raspunsul! Dintre cei care au mai lucrat pe acolo sau care lucreaza..care e salariul pt AR!?

Oana Sambata, 17 Mai 2014

Fiecare cu experienta lui in ceea ce priveste Genpact.
Eu am dat testele lingvistice, m-au chemat la interviul cu HR-ul si team-leader-ul mi-au prezentat echipa de franceza si modul de lucru, toate bune si frumoase. Foarte incantata eram.
Dupa doua zile m-au sunat sa imi spuna ca feedback-ul este pozitiv si ca in doua ore sau cel tarziu a doua zi revin cu oferta. A trecut o saptamana, au trecut doua si in a treia am sunat-o eu pe tipa.
S-a balbait de mai mare frumusetea, ca nu intelege ce s-a intamplat dar vede pe altcineva pe locul meu, ca intr-adevar vede acolo feedback-ul foarte bun si ca isi cere scuze si ca revine cu alt post ca nu intelege ce s-a intamplat.

Ce sa fie, ce sa fie oare? Niste mici pile?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Genpact Romania
Anyia Sambata, 17 Mai 2014

Buna, tuturor! M-am angajat de curand la Genpact si recunosc ca nu aveam cine stie ce asteptari de la ei. M-au surprins in mod placut, sunt organizati (cel putin pana acum), ai conditii foarte bune de lucru, se incurajeaza foarte mult dezvoltarea profesionala, ti se ofera o gama larga de traininguri care sa te ajute pe viitor in functie de calea pe care vrei sa o alegi in compaie. Cunosc oameni in Genpact care au promovat destul de repede si acum sunt team leaderi sau manageri. Primesti diverse bonusuri in functie de performanta (sunt obiective de bun simt), prin urmare ai toate motivele sa fii motivat la locul de munca. Mentionez ca inainte am lucrat tot la o multinationala (care avea in jur de 3000 de angajati), prin urmare am avut cu ce sa compar.:) Mult succes celor care dau interviuri in perioada asta!

Dana Vineri, 16 Mai 2014

Ca Team Leader cu fr., la ce salariu m-as putea astepta? multumesc.

anda Miercuri, 14 Mai 2014

Multumesc mult pentru raspuns :-)

:) Marti, 13 Mai 2014

Am o intrebare, va rog sa imi raspundeti, daca eu lucrez in genpact si aplic la o alta ...

@Anda Marti, 13 Mai 2014

Maxim 1700

Anda Marti, 13 Mai 2014

Buna,Am trecut de interviul initial si de proba lingvistica. Azi am fost la interviu cu ...

raspuns Miercuri, 07 Mai 2014

@daviana2000 lei pe greaca mai mult ca sigur o sa primesti. vei primi pe langa salariu si ...

Ela Miercuri, 07 Mai 2014

Ce salarii sunt pe Collections specialist with italian? Posibilitati de promovare?

daviana Sambata, 26 Apr 2014

Buna seara,Am fost contactata pentru AR pentru limba greaca,pana acuma am avut doar doua ...

razvan Vineri, 25 Apr 2014

buna seara,am fost contactat telefonic de un domn de la genpact pentru postul de it ...

laura Vineri, 25 Apr 2014

@ioana, te-au sunat pana la urma? cum a decurs interviul?

Sucree Joi, 24 Apr 2014

@Anonim...nu se poate negocia...eu sunt in preaviz acum. Maririle sunt in jur de 5% din ...

@anonim Joi, 24 Apr 2014

la ce salarii ofera genpact te astepti sa iti dea mai mult? se pare ca au fost destul de ...

anastasia Joi, 24 Apr 2014

ma poate ajuta cineva cu intrebari pentru testul la contabilitate general ledger???ma ...

Anonim #00 Joi, 24 Apr 2014

Salut prieteni! Stie cineva cam cat se poate oferi maxim pentru postul de Process ...

jenpact Joi, 24 Apr 2014

prietena mea s-a angajat acum 5 ani la ei (nu mai este aici), si nu pe pile.. ...

user Miercuri, 23 Apr 2014

@ iulia09 Ce ai patit tu au mai patit si altii si arata stima si aprecierea pe care firma ...

candidat Marti, 22 Apr 2014

bunadin experienta celor care ati fost in procesul de selectie la Genpact, dupa interviul ...

Locuri de munca Accenture Romania Senior SOA Developer
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Support Technician
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Special Pricing ...
Inginer proiectant ...
Game tester
Vanzari prin telefon (Sales Account Manager)
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...