BPO & Servicii

• Profil activ
  • Site: www.genpact.ro

Forum despre Genpact Romania

future Luni, 28 Ian 2013

interviul cu recrutorul este o discutie normala pe cv-ul tau, asa a fost in cazul meu cel putin. cel cu managerul este mai tehnic, tot legat de ce ai facut si de jobul pe care ei il au. Nu stiu voi, dar eu nu am facut ase si m-au angajat. Si eu am avut emotii pentru ca feedback-ul intarzia sa apara dar a fost bine. Cei de la recrutare au si destul de multe pozitii deschise, din ce am putut observa pe mailul trimis saptamanal cu pozitii, dar si din numarul de colegi care vin saptamnal sa semneze contractul.

seryne Luni, 28 Ian 2013

@sandyb la primul interviu cu hr a durat o ora si ceva .. am avut si un test de contabilitate, conversatie in lb engleza, intrebari generale, ca la interviu.. cum m-as acomoda, de ce vreau sa plec de la actualul loc de munca, sa vb de experienta mea prof d pana acum... si la inceput de tot mi a dat sa completez un formular cu nume adresa.. ceva general. Cu managerul, interviul a durat cam 40 min... aceleasi intrebari... putin vorbit in engleza.... si povestit mult despre proiect. Cam atat ! Bafta multa!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Genpact Romania
SandyB Luni, 28 Ian 2013

@Seryne, in ce au constat interviurile cu HR si cu managerul? Eu am trecut de primele doua interviuri telefonice. Sper si eu sa fiu angajata pe un job de AR in limba turca...

Multumesc anticipat ptr raspuns!

ela Luni, 28 Ian 2013

what???inseamna ca am cazut prada genpact-ului!! eu mai auzisem despre ei ca angajeaza ...

seryne Luni, 28 Ian 2013

Cu multa placere, Ela! :)

multumesc, seryne, pt raspuns

seryne Luni, 28 Ian 2013

Feedbackul a fost in format electronic, dragilor:) un email trimis la o saptamana jumate ...

ben hur Luni, 28 Ian 2013

mail. telefonul e scump :)))

ela Luni, 28 Ian 2013

buna, serynesub ce forma a venit feedback: telefon sau mail?

liviu Luni, 28 Ian 2013

seryne, de curiozitate: unde lucrezi acum? :)

seryne Luni, 28 Ian 2013

Am primit feedback din partea hr-ului, negativ.... ma bucur macar ca au trimis. fusesem ...

andra Luni, 28 Ian 2013

Subscriu ceea ce am tot citit pe aici in privinta feedback-ului din partea lor fie el ...

seryne Sambata, 26 Ian 2013

Eu m-am decis sa ii sun.....saptamana viitoare:) imi fac curaj :D

Diva Vineri, 25 Ian 2013

ela, tu ai fost la interviu si la hp, sau e acelasi nickname folosit?

Diva Vineri, 25 Ian 2013

Ela, tu ai fost si la HP sau e doar acelasi nickname?

ela Joi, 24 Ian 2013

atunci incearca sa-i contactzei eu zic ca cel mai bine ii suni decat sa te complici cu ...

seryne Joi, 24 Ian 2013

@ela da, le am avut la diferente mari de timp, dar pentru ca nu puteam ajunge eu, am fost ...

ela Joi, 24 Ian 2013

@seryne nu pot sa zic ca ma pricep dar din ce spui tu ai avut interviurile la diferente ...

seryne Joi, 24 Ian 2013

Da, tocmai citeam si eu... Acum eu nu stiu daca sa trimit sms/email sau sa sun? Eu am mai ...

ela Joi, 24 Ian 2013

si bineinteles nu mi-a raspuns nici in ziua de azi..

Locuri de munca Oracle Romania Payroll Specialist - Russian Speaker (Contractor)
Oracle
Locuri de munca DXC Technology Order to Invoice Supervisor
DXC Technology
Part time / > 5 ani experienta
Last update: 21.07.2017
Locuri de munca QPAS Business Sales Representative Traditional Trade - Judetul Mures
qpas
Targu Mures
Last update: 04.08.2017
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
Game tester
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Support Technician
Casier si lucrator ...
Consilier clienti
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...