GRS - Global Remote Services

BPO & Servicii

• Site: www.globalremoteservices.com

Forum despre GRS - Global Remote Services

bambina Joi, 18 Apr 2013

Am lucrat la Grs cativa ani.
--PROGRAMUL este flexibil si poti "negocia" cu Tl, adica daca intr-o zi nu poti veni, primesti liber dar mi se pare firesc ca atunci cand este nevoie de oameni sa te oferi pt ca ti s-a facut candva un favor.
--Atat COLEGII cat si TEAM- LEADERII sunt ok. Poti face schimb de ture cu colegii, iar daca ai nelamuriri poti apela la Tl.
--Exista EVALUARI dar sunt un lucru constructiv, pt ca in felul asta vezi ce trebuie sa corectezi sau sa inveti; sa nu uitam ca este vorba de un serviciu pe care il prestezi unui client si sunt anumite conditii,de ex daca clientul tipa , nu trebuie sa o iei ca pe ceva personal si sa te iei cu el in gura ca nu rezolvi nimic.(peste tot sunt client dificili, si in Romania si in Italia, ideea e sa iti pastrezi calmul si sa stii sa te pliezi pe orice situatie) si pt asta se asculta telefoanele, NU ESTE UN SERVICIU DE SPIONAJ!
--PAUZA este in functie de cate ore stai la serv in ziua respectiva, iar daca o depasesti din cand in cand , nu e capat de tara; dar daca faci un obicei din asta, practic lasi impresia ca nu ai chef de munca.
-- SALARIUL de plecare este mic, dar daca ai mai mult de 1 an se mai mareste+ bonusurile pe care le faci.
--ALTE BENEFICII: ai tikete de masa, decont transp, transport asigurat dupa ora 23, bon de reincarcare tel si servicii medicale la o clinica privata+ periodic controlul muncii. Eu zic ca, pt o firma relativ mica, ofera destule.
--Despre AVANSARE pot spune ca se poate. Se dau niste probe , in functie de proiect, dar asta numai daca e nevoie/ post liber, altfel nu ai cum; deci e in functie de merit si nu de relatii. Daca vreti, tot in capitolul avansare poate fi considerat si faptul ca ti se ofera training daca esti propus pt un alt proiect sau mai multe, si astfel iti creste si posibilitatea de a-ti mari bonusul.
--Anual se organizeaza un TEAM BUILDING + ca daca iti place ideea de echipa(vrei sa fii ajutat si oferi la randul tau ajutor) mai ai parte de alte iesiri. Daca vii din prima cu pretentii si mai multe masti la tine , nu vei face fata. :)
---RESTUL DEPINDE SI DE VOI. :)SUCCES!

un nume Luni, 08 Apr 2013

In legatura cu Grs pot sa va spun ca ca este o firma extrem de serioasa,si ca nu s-a intarziat niciodata cu salariul care in comparatie cu alte firme este sigur si destul de decent,in plus ai concediu platit asigurare medicala si colectivul chiar este unul de calitate cu care te poti intelege in orice privinta,asta in conditiile in care si tu esti un om serios si incerci sa-ti faci treaba.

Asa ca daca sunteti cunoscatori de italiana nu ezitati sa aplicati pt aceasta firma cu un colectiv tanar si serios!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in GRS - Global Remote Services
mikaela Marti, 05 Mart 2013

m-au chemat la interviu saptamana asta. sa stau acasa? sau merita? pe ce proiecte se lucreaza pe lb. italiana?
alex Miercuri, 13 Feb 2013

novice, cum a fost la interviu? ce salariu ti-au propus? m-au chemat si pe mine si as ...
novice Joi, 07 Feb 2013

rog sfaturi : maine o sa am un interviu pentru operator call center italiana ? Rog ...
micky Luni, 28 Ian 2013

sunt 2 etape de interviuin 1 etapa dai 2 teste de limba (limba engleza si limba pe care ...
Robert Miercuri, 23 Ian 2013

In ce consta testul de la interviu la GRS?
Anonima90 Sambata, 01 Dec 2012

Si eu am lucrat in 2008 la ei pe proiectul de romana, a fost o perioada ok , TL erau f ...
Mirela Joi, 01 Noi 2012

Eu am lucrat prin 2008 la ei, cand aveau si partea de Romana, dar a fost ok. Team ...
Aishwarya Luni, 10 Sep 2012

dar pe germana nu stiti cat se plateste la GRS?
Cataleya Vineri, 07 Sep 2012

Eu lucrez la Grs este o activitate placuta , dar si stresanta, iar salariile in ...
gabitzu Duminica, 22 Ian 2012

depinde de cauti ;) GRS e destul de serioasa ca si firma, dar inca o data zic, depinde ce ...
Heo Joi, 19 Ian 2012

sal, lucreaza cineva la GRS? ne puteti oferi mai multe detalii despre mediul de lucru sau ...

Locuri de munca Easy Asset Management IFN SA (iCredit) Manager Echipa Calarasi
iCredit
Calarasi
Last update: 08.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment New positions with Hungarian in Bucharest.Join us now o
Last update: 29.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Accounting positions with German/French/Polish/Finnish/Dutch/Spanish   e
Last update: 11.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Curtea de Arges  (f/m)
LIDL Romania
Reprezentant
  • Masina de serviciu
Recrutor
  • Telefon de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Analist
IT Helpdesk
Consilier vanzari
Call Center Department
First level manager
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...