HP

BPO & Servicii

• Site: www.hp.com

Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

Imparatul Joi, 29 Noi 2012

Se muta procese simple in India ca e mult mai ieftin acolo. Ca exemple: procesul X care costa aici 2000 unitati monetare a fost mutat in India unde costa 500 unitati monetare ; procesul Y mai complicat care in Barcelona costa 5000 unitati monetare a fost mutat in Romania unde costa doar 2500 unitati monetare. E un lucru absolut normal pentru ca pentru a fi competitiv trebuie sa ai si costuri reduse .
Si pana la urma e o chestie de reciprocitate ca iei ceva de aici si duci in India si iei ceva dintr-un stat vestic si aduci in Romania.
Nu sunt foarte mult disponibilizati cum se afirma. trust me. Aia care sunt disponibilizati au primit la evaluari numai calificativul I (insuficient). Pentru cei cu evaluari bune se incearca repartizarea lor prin alte locuri.
Iar pentru joburile care se aduc aici, salariile oferite sunt mai mari decat pentru alea transferate. Ca sa dai click si enter iti trebuie un indian clar...dar ca sa faci niste interpretari, sa iei niste decizii, sa escalezi iti trebuie si putin cap iar aceasta munca o face cu succes un roman.
Iar @xxx are dreptate partial cu contractorii. Acel angajat e al contractorului si daca intr-o zi nu le mai convine de el, HP-ul nu se va chinui sa se debaraseze de el...ii va spune contractorului : "Ia-l nene si spala-te cu el el pe cap".

herr Miercuri, 28 Noi 2012

cum adica disponibiilizeaza? la ce departamente? se inchid proiect sau cum? adica nu inteleg de ce nu ii relocheaza pe alte proiecte?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in HP
xxx Miercuri, 28 Noi 2012

Nu se mai fac angajari direct pe HP. Se prefera contractorii pt ca pot fi usor dati afara. HP disponibilizeaza oameni angajati acum ceva ani direct pe HP.

Imparatul Joi, 22 Noi 2012

Pai nu stiu ce sa mai zic acuma...In 2011 erau direct HP. Dar vad ca utilizatorii spun ca ...

hollanden Joi, 22 Noi 2012

joburile de pe siteul HP sunt direct? sau si APT posteaza acolo?

Imparatul Joi, 22 Noi 2012

wow....pai nu stiam ca angajeaza iar prin APT. Eu am fost direct HP GEBOC.Pai gandeste-te ...

alex Joi, 22 Noi 2012

@Imparatul: multumesc, am fost si eu ieri la APT , am dat toate testarile, plus interviul ...

Laura 82 Miercuri, 21 Noi 2012

@Un HP-ist Merci mult mult de tot :)

Imparatul Miercuri, 21 Noi 2012

@Alex...e multinationala dar nu e 100% in engleza.Din 45 de minute de interviu, as zice ...

alex Miercuri, 21 Noi 2012

stie cineva daca interviul cu managerul e in romana sau engleza?

? Luni, 19 Noi 2012

incep sa cred ca unele anunturi sunt capcana ...

pacat

Imparatul Luni, 19 Noi 2012

@hollandenDe world class am uitat sa mentionez intr-adevar. Exista in continuare, insa eu ...

hollanden Luni, 19 Noi 2012

dintre toate mentionate de tine, relaxation corner votez pentru. si ar mai fi discountul ...

Imparatul Luni, 19 Noi 2012

@hollanden, nu poti ignora beneficiile. Spre exemplu ai reducere la Adidas, LittleBig, ...

hollanden Luni, 19 Noi 2012

bai mai scutiti-ma cu beneficiile alea pe langa..ziceti cat luati in mana daca vreti sa ...

Andreea P Luni, 19 Noi 2012

Tocmai am fost acceptata pentru un post pe olandeza. Salariul este ok, si multe alte ...

? Luni, 19 Noi 2012

nu cred ca e vreo corporatie de-asta detinuta de oameni cu frica de dumnezeu. insa ...

Imparatul Luni, 19 Noi 2012

@ ? Am lucrat pe engleza unde nu era bonus de limba. La germana spre exemplu e un bonus ...

? Duminica, 18 Noi 2012

unde? pe ce limbi ai lucrat?

Locuri de munca DK Global Recruitment Experience the benefits of  Multinational Company-French Customer Support role  e
Last update: 15.08.2017
Locuri de munca InCrys Computers Junior Robotics Analyst
InCrys
Last update: 02.08.2017
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Support Technician
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Special Pricing ...
Inginer proiectant ...
Account Executive
Game tester
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...