IBM Romania

Software/Tehnologii

• Site: www.ibm.com/ro

Forum despre IBM Romania

ioan Joi, 07 Mart 2013

acuma depinde si unde nimeriti. pe ibm se angajeaza putini oameni direct. lucreaza cu multi contractori adecco, inaxio, aquasoft. daca va mergeti la interviu si nu vi se spune clar ca proiectul este semnat aveti cam 80% sanse sa dispara proiectul (cam in 90% pica proiectul, 10% se dau posturile pe pile). pregatiti-va nervii pentru ca o sa dati peste multi team-leaderi, manageri care nu sint tehnici si vor sa le faci totul ieri cu resurse pe minus. per total e o experienta buna, din care inveti multe (unii partea tehnica, altii partea de pupincurism).
oamenii buni pleaca mereu de acolo pentru ca nu sint bagati in seama.

ibmist Sambata, 02 Mart 2013

subscriu la parearea oferita de @someone. Asa au procedat si cu mine. Feedback pozitiv de la tehnic doar ca s-a evaporat proiectul pentru o perioada nedeterminata. Ideea e ca ajungi acolo doar daca ai noroc nu daca esti pregatit profesional pentru postul care il ofera. E frustrant dar in fine toate decizile lor proaste se traduc in stres si ineficienta ...la un moment dat.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in IBM Romania
someone Joi, 28 Feb 2013

Eu am fost contactat prin intermediul email-ului si mi s-a comunicat ca se cauta un Application j2ee developer. Am participat la interviu, totul a decurs ok, interviul fiind abordat intr-o maniera relaxata si placuta. A ramas sa fiu sunat in termen de 4-5 zile pentru a afla un feed-back.
Am asteptat telefonul lor 10 zile, apoi am revenit eu cu un telefon si am cerut macar un feed-back intrucat m-am deplasat dintr-o alta localitate pana in Bucuresti, aproximativ 600 km si mi se pare normal ca atunci cand se promite ceva sa se respecte. Mi s-a confirmat ca totul a decurs ok, feed-back-ul este pozitiv atat de la HR cat si de la tehnic, insa ca in acest moment nu se stie ce proiect sa mi se propuna, cumva brusc se evaporasera oportunitatile. Am ramas cu un gust amar mai ales ca nu ma asteptam la atata neseriozitate din partea departamentului de hr care nu a revenit cu telefonul promis si care m-a pus pe drumuri degeaba.

Adtza Luni, 21 Ian 2013

Buna, cam la ce interval de timp dupa ce ti-ai depus cv-ul la ei poti fii sunat?

Llll.. Duminica, 20 Ian 2013

da asa este internshipurile nu sunt platite la peste 80% din companiile din ...

Paul Luni, 14 Ian 2013

Salut tuturor,Se stie daca internship la IBM este platit? Am vazut ca e cam dus intors cu ...

Andrey Vineri, 11 Ian 2013

Buna, Stie cineva cam ce salariu se ofera pentru Application Developer J2EE? Cam care e ...

ray Vineri, 11 Ian 2013

Salut,Are cineva idee care este remuneratia pentru postul acesta ?Bid Manager ...

xyz Joi, 10 Ian 2013

Pentru postul de Marketing Reporting Analyst aveti vreo idee cum e? Ca si bani, ...

zalut Vineri, 23 Noi 2012

cum mai e? totul roz?

Dex Luni, 12 Noi 2012

Robert, cum nu gasesti joburi la IBM pe site? Cauta aici: ...

Alex Sb Vineri, 09 Noi 2012

Hello! Stiti care sunt salariile pe germana? Multam fain

@Nick Joi, 18 Oct 2012

Subscriu! Dar nu ced ca cu plecarea lui BB o sa se faca primavara...

Nick Vineri, 05 Oct 2012

Atmosfera e nasoala, din ce in ce mai proasta.Au plecat multi oameni, acum ca a plecat B ...

Lupascu Sambata, 28 Iul 2012

Imi poate spune cineva care este salariul unui Project Manager la IBM ?Multumesc.

Robert Joi, 12 Iul 2012

Suport pe italiana se cauta? Si daca da range-ul de salariu pentru un italiana nativ+ 3 ...

Vlad Sambata, 30 Iun 2012

Stie cineva care este salariul pentru postul de Market Segment Manager? Am vazut o ...

morosanu Duminica, 17 Iun 2012

salutare.cum este atmosfera la IBM? poate cineva sa zica va rog?

oven Miercuri, 21 Mart 2012

1000 - 1200 de euro pe olandeza?!?! iti dau si mai mult daca stii sa te vinzi ;) in ...

alberto33 Duminica, 19 Feb 2012

iei cel putin 1000 de euro in mana. numai ca altceva nu mai ai (bonusuri, tichete de ...

Locuri de munca Passion4Work Consultant Vanzari - Accesorii si mobilier bebelusi
Passion4Work
Locuri de munca OTP Advisors SRL Area Sales Manager - Brasov
OTP Advisors
Brasov, Job national
Last update: 19.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Senior Accountant with German needed for General Ledger role!  e
Last update: 08.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Excellent benefits for German Accounting role   e
Last update: 09.08.2017
Network engineer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Inginer proiectant ...
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?