Infineon Technologies Romania

Fax: 031.860.7864
    Site: www.infineon.com

Forum despre Infineon Technologies Romania

mihaitzateo Marti, 10 Mart 2015

Am fost la Infineon la interviu.
Nu am fost luat,foarte probabil managerului nu i-a placut ca lucrasem la cinci firme in total si la intrebarea sa "ce garanteaza ca nu pleci si de aici in 3 sau 6 luni" am evitat raspunsul.
Daca as fi raspuns clar,ca vreau sa stau o perioada mai indelungata la Infineon,ca e o companie serioasa,foarte probabil acum as fi primit feedback ca voi fi angajat la ei.
Oricum,din cate interviuri am fost,la Infineon mi s-a parut foarte profesional ,feedback foarte rapid,intrebari foarte clare si mai important ,a fost clar de ce au fost oamenii nemultumiti.
Acum fac angajari,parerea mea,una din companiile cele mai bune in care poti lucra in Romania, pentru un absolvent de electronica.

dan Miercuri, 10 Sept 2014

Salut,
Am lucrat pana nu demult aici si per ansamblu am ramas placut impresionat de mediul de lucru fizic. In rest ca atmosfera colegiala depinde foarte mult de echipa. Sunt si echipe cu incompetenti care si-au facut "prietenii" potriviti. Acolo e nasol sa nimeresti... ca se arunca cu cutite in tine ca la circ. In afara de asta firma serioasa cu multi oameni calumea. Salariile sunt peste media pietei si programul de lucru este flexibil. Eu nu m-as mai intoarce, insa pentru un proaspat absolvent sau chiar student este o alegere buna, fiind o perioada de cam un an in care chiar poti invata ceva; dupa aia te plafonezi.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Infineon Technologies Romania
glen Joi, 15 Aug 2013

cris ce salarii sunt daca ai putea spune? Cum as putea sa ma angajez?

Cris Sambata, 20 Iul 2013

Pana acum cel mai bun loc de munca pe care l-am avut

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Tehnic este foarte ok. Au proiecte interesante, important e sa fii pasionat.Majoritatea colegilor ...
Java developer
Oameni placuti in general.Atmosfera relaxata de munca.Management profesionist.Team building-uri ...
Brand, cursuri, colegi ok
Area Sales Manager