Konsalnet Security

E-Mail: contact@konsalnet.ro
    Site: www.konsalnet.ro

Forum despre Konsalnet Security

Brasov Sambata, 23 Aug 2014

Si la Brasov s-a infiintat un punct de lucru al companiei Konsalnet Security, cu un centru de procesare complet nou, cu aparatura de identificare si procesare cash de inalta performanta, cu un soft integrat performant de inalta securitate, cu o flota auto complet noua in plina ascensiune datorita parteneriatelor si contractelor incheiate intre Konsalnet si cele mai importante banci din Romania si clientii acestora.
Cu toate aceste investitii, parteneriate si contracte beton, potential si dinamica extraordinara, la Brasov mediul de lucru este un infern, angajatii traiesc un cosmar care se perpetueaza continuu.
In ce consta acest infern?
- Autosuficienta coordonatorului punctului de lucru.
- Lipsa acuta de personal (atat la procesare cat si la transportul de valori).
- Impartirea in doua a personalului existent si tratamentul aplicat acestora pe ”criteriul Bidepa” si ”restul”.
- Expunerea zilnica a echipajelor mobile la un program infernal si la oboseala sustinuta,dusa pana la extrem in weekend-uri, 14, 16, 18, 20 de ore de serviciu, sa vedeti ochii soferilor, rosii de la vasele de sange sparte in ochi, datorita oboselii si multe altele.
- Lipsa acuta de planning si de route planer-i pregatiti.
- Timpi aberanti de atingere a locatiilor (acoperirea distantelor de 80, 100, 145 de km. in 25,40 de minute respective o ora) fapt ce se realizeaza de multe ori cu incalcarea grava a legislatiei rutiere, este halucinant.
- Ostilitate si atitudine de fronda, de conflict permanent manifestat de coordonatoar in raport cu o parte din personal.
- Orice idée, initiativa, propunere sau greseala, nu trebuie sa ramana ”nepedepsite”, se considera un afront ce risca sa devina ”conflict”
- Inabilitatea gestionarii unui asa-zis ”conflict” in asa fel, incat sa ramana un conflict de idei, nu sa devina unul emotional sau personal.
- Lipsa unei organigrame generoase armonizata cu necesitatile si potentialul punctului de lucru.
- Lipsa de organizare si coordonare care are la baza comunicarea continua ca metoda concreta in realizarea sarcinilor si atributiilor de serviciu.
- Lipsa de viziune prin care se stabilesc concret obiectivele noastre pe termen scurt, mediu si lung, modalitatile de realizare a obiectivelor propuse si fundamentarea necesarului de resurse.
- Proasta gestionare a resursei umane si asa foarte mica, a timpului efectiv de munca si nu in ultimul rand a capacitatii si abilitatii fiecarui individ.
Culmea este, ca din partea conducerii Konsalnet Security nu exista nici o restrictie, in a face angajari pentru categoriile deficitare de personal din punctul de lucru. Stim concret ca s-au dat dispozitii clare in acest sens pentru a se face urgent recrutare si angajare de personal, dar se pare ca, ori nu vor oamenii sa munceasca, ori s-au terminat fostii angajati ai Bidepa de pe piata muncii.
Mai stim ca remunerarea muncii incepand cu luna August se va face diferentiat, pe categorii de personal, orele suplimentare se vor plati integral astfel incat salariul sa cunoasca o anumita crestere si o motivare in plus sa muncesti la Konsalnet Security punct de lucru Brasov.
Speram ca si coordonarea si comunicarea sa cunoasca o dinamica continua si perpetua.

elena Marti, 25 Feb 2014

Si eu am depus CV-ul ptr numarator bani si nici macar nu l-au deschis, avand o experienta intr-o banca de 18 ani cred ca faceam fata cu brio. Ce sa mai spunem despre alte posturi mai bine platite!!!!???

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Konsalnet Security
Genovese Miercuri, 19 Feb 2014

Du-te la "poarta" la ei e sediul pe undeva pe la Tineretului si du-ti Cv-ul personal.

Alil Vineri, 24 Ian 2014

Buna ziua,Consider ca firma respectiva are o mare problema cu recrutarea personalului.Am ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ofera multe beneficii pentru angajati : pachet de sanatate , reducere la cumpararea unui autoturism ...
CSR
Pachet SalarialProiectul (pentru cine e pasionat)ManagementColectivulFacilitatile
- Flexibilitatea programului- Colegii- Locatia
Call Center Department