Machteam Soft

• Tel. 021.209.5331
    Site: www.machteamsoft.ro

Forum despre Machteam Soft

Maria Duminica, 09 Dec 2012

Am lucrat timp de 3 luni la acesti oameni si va spun cu mana pe inima ca a fost cel mai oribil job pe care l-am avut in viata mea. La inceput era vorba de o perioada de proba de 3 luni si dupa aceea trebuia sa renegociem salariul si sa fie adaugate pachetului salarial bonuri de masa. Acest lucru nu s-a intamplat, chiar mai rau, dupa 3 luni, mi s-a spus ca perioada de proba se va prelungi cu inca 2 luni si din pacate nu voi mai primi bonuri de masa iar salariul va ramane acelasi. Un salariu de 2 lei cu care am fost de acord doar pentru ca am crezut, in naivitatea mea, ca va putea fi negociat, dupa cele 3 luni de proba. In afara de asta, activitatea mea zilnica, consta in aproape 130 de reclamatii scrise, aproximativ 60 de apeluri venite din partea unor clienti de-a dreptul furiosi care nu isi primeau produsele comandate de la comercianti, care la randul lor, nu isi primeau banii de la "NOI", asigurarea corespondentei, apeluri catre comercianti pentru a-i convinge sa livreze produsele clientilor, anulari de plati, mai multe decat comenzi si bineteles, rapoarte peste rapoarte. La sfarsitul zilei nu mai eram in stare de nimic, imi doream doar sa dorm si sa uit de calvarul ce tocmai se sfarsise. Intregul departament de customer support al mai multor site-uri cu cupoane de reduceri, era format dintr-o singura persoana : EU. Nu era nici macar o a doua persoana care sa-mi tina locul cand ieseam in pauza de masa. Daca suna vreun client si eu eram in pauza, "sefa" ma suna pe telefonul personal sa ma intrebe cat mai stau la masa, ca ar trebui sa vorbesc cu domnul X sau doamna Y care nu se descurca, cu plasarea comenzii. (cu mentiunea ca iesisem in pauza de 10 sau 15 minute si pauza era de o ora). La sfarsitul celor 3 luni si cand am auzit ca se doreste prelungirea perioadei de proba cu 2 luni, ca nu primesc niciunul din beneficiile promise la interviu si ca nu se va mai angaja o alta persoana pe customer care, am refuzat categoric asa-zisa oferta si cred ca a fost cea mai fericita zi din acea perioada. Nu am regretat nicio secunda ca am plecat de acolo si nici nu doresc vreunei alte persoane sa treaca prin ce am trecut eu.

.Net Developer
- locatie super- colegi foarte de treaba- pachet de beneficii- managementul
Marketing Intern
-Accepta pe (cam) oricine e dispus sa faca "voluntariat" la ei
Verificator bani
Nu prea sunt lucruri pozitive de spus
Inginer proiectant ...
Accounts Receivable